A Napi Gazdaság szerdai számának cikke

Az index 19 050 pont magasságában kettős támaszt tört le az 50 napos mozgóátlag és egy korábbi csúcs formájában, 18 700 pontnál átesett a 200 napos mozgóátlagon, 18 300 pontnál egy korábbi mélypont által kijelölt támaszszintet szakított át. Utóbbi érték magasságában egy olyan hosszú távú emelkedő trendvonal sérült, amely már régóta nyomta felfelé az indexet a 19 500 és 20 000 pont között húzódó ellenállási zónába.

Igaz, ezt a törést még nem kell véglegesnek tekinteni, hiszen az index nem töltött el alatta megfelelő időt és nem is zárt alatta megfelelő mértékben. Mivel a napokban az eladásokkal kapcsolatban fontos információk érkezhetnek, ezért a fundamentális hírek nyilván sokat nyomnak majd a latban az index következő napokban várható mozgásában, azonban érdemes a technikai képet is figyelni. E szerint a zuhanással az index elérkezett egy elég komoly támaszzónába, amelynek első szintjét a 17 750 pont magasságában található mélypont jelenti (a záróárakat tekintve), felfelé viszont az említett támaszszintek ellenállássá alakultak, amelyen elvileg nehézkesen juthat túl a mutató.

Kép: A nagyobb képért kattintson!


Ha innen tovább esne, akkor a trendvonalat sérültnek kellene tekinteni, s a csak a trendvonal töréséből számolt célár további, mintegy 1300 pontos esést vetítene előre, egészen 17 000 pont magasságáig. Ráadásul ezzel érvényesülne az a duplacsúcs alakzat is, amelynek völgye szintén 18 300 pontnál található, s az ebből számolt célár is a korábban említett érték lehetne. Ha az említett támaszzóna 17 650 és 17 850 pont között stabilnak bizonyulna, akkor a felfelé menetben a már említett támaszból kialakult ellenállásszintekkel kell megbirkózni.

Az index mozgásáért utóbbi napokban felelős OTP-részvények szempontjából a 4050 és a 4500 forint közötti zóna lehet a meghatározó. Egyrészt a 4450 és 4500 forint közötti sávban a 200 napos mozgóátlag és egy korábbi mélypont jelentette támaszszint között rendkívül nagy mennyiségű részvény cserélt gazdát, ezért ez most elvileg fontos ellenállási szintet jelent a papír számára, ráadásul egy duplacsúcs alakzat 3800 forint körüli értékeket vetít előre a részvény árfolyamában. Másrészt viszont mivel eddig nem tapasztaltunk 4000 forint alatti zárásokat, ezért a részvény középtávú emelkedő trendje még mindig nem sérült. Így ha nem zár masszívan 4000 forint alá a bankpapír, akkor van remény − ha halvány is − arra, hogy az emelkedő trend visszatér a részvény árfolyamában − a boldogsághoz azonban a fent említett kemény ellenállások leküzdését kellene letudnia a részvénynek.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!