A távközlési vállalat február 13-án publikálja gyorsjelentését, amelyben a Concorde Call által közölt prognózis szerint 9,7 százalékos növekedést jelentő 177 milliárd forintos árbevétel szerepel majd. Az előrejelzéseből kiderül, hogy a bővülés főként annak köszönhető, hogy a Magyar Telekom negyedik negyedéves eredményében már konszolidálta a korábban felvásárolt KFKI-t. Emellett több mint 6 milliárd forinttal gyarapította a bevételeket az EDR számviteli átsorolása, továbbá a montenegrói leányvállalat CKB Bankban meglévő részesedésének eladásából származó bevétel is a negyedik negyedben folyt be a cégcsoport kasszájába. Az említett tételek nélkül az árbevétel csupán 1,2 százalékkal növekedett volna - mutatnak rá a szakértők, akik szerint az operatív profit a menedzsment előrejelzésével összhangban, az előző évi szinten marad. Az EBITDA-margin pedig várhatóan 35,1-ről 31,9 százalékra csökken a jóval magasabb árbevétel és a most integrált, alacsonyabb fedezettel rendelkező leányvállalatok miatt. A Magyar Telekom mintegy 1,2-1,5 milliárd forintot fog kifizetni a még jelenleg is folyamatban lévő könyvvizsgálat költségei miatt. Az év végi leírások, a kifizetésre kerülő prémiumok és a magas marketing költségek miatt szezonálisan a negyedik negyedév a leggyengébb a Magyar Telekom számára. A pénzügyi soron a kamatfizetés mértéke 22 százalékkal elmaradhat az egy évvel korábbi szinttől, mivel a cég csak idén januárban fizette ki a 2005-os eredmény utáni osztalékot. Másrészről a társasági adóbefizetésének mértéke magasabb lehet az előző év hasonló időszakához képest a 2006. szeptemberében bevezetett szolidaritási adó miatt. Összességében a Concorde elemzői felhalmozásra javasolják a jelenleg ezer forint alatt forgó távközlési részvényeket, melyek 12 hónapos célárát 1030 forintban állapították meg.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!