Az Antenna 1,375 milliárd forint eredményt ért el az első félévben, ami 8 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál. Igaz, a cég tavalyi számait jelentősen javított az Eutelsat-részesedéséből származó milliárdos nyereség, de idén is sikerült több száz millió forintos bevételre szert tenni ingatlan eladásból, és a Vodafone-pénzből törlesztett hitelek kamatterhe is eltűnt. A privatizáció alatt lévő társaság árbevétele 3 százalékkal 13,2 milliárd forintra emelkedett, miközben a költség jelentősen megugrottak és át is struktúrálódtak. A cégcsoporton belül átalakítások miatt az általános és üzemi költségek valamint az üzleti tevékenység ráfordítása arányaiban változott, de összességében 3,9 milliárd forintra nőttek ezen kiadások. Hasonlóan megnőtt a személyi jellegű kifizetések összege, amelyek elérték a 3,36 milliárd forintot. Az, hogy a cégnek üzemi szinten 650 millió forinttal mégis sikerült javítani az 1,68 milliárd forintos üzemi eredményen, csupán az egyéb bevételeknek köszönhető. Idén az első félévebn 1,14 milliárd forint származott többek között ingatlaneladásból, és a korábban leírt követelések behajtásából. A pénzügyi nyeresége viszont a tavalyi 680 millió forintról 224 millióra olvadt, igaz, tavaly milliárdos nyereséget hozott a már említett Eutelsat-ügylet. (A továbbiakra nézve viszont kedvező, hogy a cég kamatkiadásai száz millió forint alá csökkentek. Az AH ugyanis a a Vodafone részesedésért kapott közel 20 milliárd forintot lényegében adósságállományának törlesztésére fordította.) Ezt pedig csak tetézte, hogy az értékcsökkenés halasztott adóhatása miatt idén közel háromszorosára nőtt az adóteher, ami 365 millió forinttal csökkentette az 1,9 milliárd forintos szokásos vállalkozási eredményt. Az AH bevételeinek fő forrása továbbra is a műsorszórás, innen származik a bevétel kétharmada, a távközlés arány viszont emelkedő tendenciát mutat, és lassan megközelíti a 25 százalékot.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!