Egy új kutatás 33 kritikus sérülékenységet talált, amelyeket talán sosem lehet majd javítani, és IoT-s eszközök millióit érintik. A Forescout Research Labs jelentése szerint több mint 150 gyártó termékeihez kapcsolódnak az Amnesia:33 gyűjtőnéven ismertetett hibák - olvasható a portálon.
Többek között viselhető eszközök, okostelefonok, konzolok, nyomtatók, routerek, switchek, IP-kamerák, szünetmentes tápok, HVAC rendszerek, kioskok, ATM-ek, vonalkód-olvasók, lapka PC-k, okosotthonokba való berendezések és szenzorok, szerverek, üzleti és ipari eszközök is érintettek.
A támadók a réseken keresztül végrehajthatnak például DDoS-támadást, távoli kódvégrehajtásos műveletet, megmérgezhetik a DNS-gyorsítótárat, továbbá bizalmas információkat lophatnak.
A javítás közel lehetetlen, mert rengeteg eszköz és gyártó érintett, 5 hiba konkrétan 20 éve ismert. Sok olyan chipet is használnak továbbá az eszközökben, amikhez nem járt dokumentáció sem, vagy azok gyártója megszűnt. A kutatók több ország cybervédelmi hatóságával is együtt dolgoznak a jövőbeli károk mérséklésén.
Legolvasottabb

Kinyílt a brüsszeli pénzcsap, milliárdokat kapott Magyarország

Rossz idők jönnek a dohányosokra és a sörivókra

Ki nem veheti fel a 3 százalékos lakáshitelt? Kombinálható a csokkal?

Így rontjuk el a kávé jótékony hatását, pedig meghosszabbítaná az életet

Gyors, hamar elkészül, de egyenes úton vihet a vastagbélrákhoz

Felrobban a lakáspiac vagy elszabadulnak az árak a kormány új programjától?
Donald Trump már készítheti a tollát az aláíráshoz

Kiborultak a turisták a magyarok kedvenc nyaralóhelyén, brutális árakkal szembesültek

Veszélyes lehet ez az ásványvíz, ki se bontsa!
