A kilövés tényét a japán parti őrség megerősítette, hozzátéve, hogy a lövedék Japán területi vizein kívül csapódott a tengerbe - írta az MTI nyomán az Infostart.

Az új dél-koreai elnöknek is üzenhettek ilyen módon.

Észak-Korea az utóbbi időben számos hasonló kísérletet hajtott végre, legutóbb három nappal ezelőtt. Ezenkívül egyre több szakértő hívja fel a figyelmet arra különböző jelek alapján, hogy Phenjan atomkísérleteit is felújíthatja.

A hírügynökségek ismét megjegyezték, hogy kedden lép hivatalba az új dél-koreai elnök, Jun Szuk Jol. Egy észak-koreai propagandaoldal csütörtökön hevesen bírálta őt, Amerika-barátsággal vádolta. Igaz, előtte Jun főellenségnek nevezte Phenjant, és szigorúbb fellépést ígért Északkal szemben rakétakísérletei miatt.

Bár az ENSZ Biztonsági Tanácsa megtiltotta Észak-Koreának, hogy ballisztikus rakétákkal kísérletezzen, a mostani már a 15. volt az idén. Az észak-koreai vezetés emellett március végén azt állította, hogy új típusú interkontinentális rakétát is kipróbált, amelynek hatótávolsága 15 ezer kilométer.

Észak-Korea 2017-ben felfüggesztette az interkontinentális ballisztikus rakéták tesztelését és a kísérleti atomrobbantásokat. Kim Dzsong Un észak-koreai vezető azonban figyelmeztetett, hogy országa mindkét tevékenységet újrakezdheti, miután a Donald Trump előző amerikai elnökkel folytatott, a nukleáris leszerelésről szóló tárgyalások zátonyra futottak.