A PMI Circle nevet viselő újrahasznosító üzemre a kezdeti beruházáson túl évi minimum 3,4 millió dollárt, tehát mintegy egymilliárd forintot fordít a cég. A kezdeti fázisban havonta mintegy 150 ezer füstmentes terméket dolgoznak fel az üzemben, de a szám emelkedni fog, ahogy a termékportfólió is.
Első lépésben megállapítják, hogy a beérkező készüléknek mi a hibájuk, majd apró elemekre szedik, hogy minden alkatrészét újrahasznosíthassák. A műanyag burkolatból például a növénytermesztésben használható karók, de akár vállfák is készülhetnek.
Természetesen egyes elemekből újra a cég termékei lehetnek, de az újrahasznosítás során változik az anyagok minősége, így nem biztos, hogy ezek megfelelnek a sztenderdeknek.
A projekt célja olyan regionális központok létesítése és működtetése, amelyek újrahasznosítás céljából bevizsgálják, feldolgozzák és elkülönítik a használt elektronikai eszközöket, és az azokból származó különböző anyagokat. A recikláló központok felállítása számos komoly előnnyel jár. Egyrészt, a visszaküldött termékek ellenőrzése, és a diagnosztizált hibák fejlesztési folyamatba való visszacsatolása révén még jobb minőségű, és hosszabb élettartamú termékek készülnek.

A bevizsgálás továbbá olyan adatokat szolgáltat, amelyek a tervezést is támogatják. Másrészt, a központok hozzájárulnak az illegális kereskedelem és a hamisítás elleni küzdelemhez.
Miguel Coleta szerint az amerikai dohánycég Magyarország elhelyezkedése, infrastruktúrája, külkapcsolati és befektetési környezete miatt döntött hazánk mellett
Ki kell használnunk a tudomány, technológia és innováció által nyújtott lehetőségeket is. A PMI Circle is egy ilyen projekt, amelyben próbáljuk a tudomány és technológia erejét kihasználni. Ezért is szeretnénk kilépi a cigaretta üzletágból, hogy együtt építhessük a füstmentes jövőt. Hiszünk az együttműködésben annak érdekében, hogy a cigarettázás megszűnjön és ezzel egymilliárd embernek jobb legyen, akik egyébként folyatnák a cigarettázást
- tette hozzá
Hasonló üzeme csak Japánban van a Philip Morrisnak, ugyanakkor a globális működési központot hazánkban alakították ki a termékbevizsgáláshoz szükséges mérnöki laborral együtt.
Az átadón részt vett Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára is, aki többek között arról beszélt, hogy a magyar–amerikai kapcsolatok a Covid-válság alatt is fejlődtek. Ebbe a sorba tartozik a most átadott üzem is, amely száz munkahelyet teremt. A Philip Morrisnak és azoknak akik ebben a beruházásban részt vettek csak azt tudom mondani, a magyar kormánynál a jövőben is partnerre fognak találni - tette hozzá.
Egyre terjednek a füstmentes termékek
Philip Morris International-nek nemrég új igazgatója lett, aki lapunknak adott interjújában többek között arról beszélt, hogy mindössze öt évvel a piacra lépésük után, 2021 első negyedévében már a teljes bevételük 30 százaléka származott a cigaretta alternatíváiból és ezt szeretnék 2025-re 50 százalék fölé emelni. Ha pedig megfelelő a szabályozási és a civil környezet, akkor 10-15 éven belül megvalósulhat a füstmentes jövő.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!

Építkezni akkor, amikor mások kivonulnak (x)
Legolvasottabb

Megrogyott a Katinka-birodalom: veszteségek sújtják, bezárás fenyegeti

Megint tiltólistára került egy cucc a repülőtereken

Ennyi lett volna? Nevetségesek a hozamok, lelépnek a befektetők a lakáspiacról

Ijesztő gazdasági adatok: fordulóponthoz érkezett Magyarország?

Elszámolta magát a kormány? A nyugdíjasok húzhatják a rövidebbet

Valami történt: különös időpontban jön a Kormányinfó

Sípolhat az alkoholszonda egy konyakmeggy után: igaznak bizonyul a legenda

Katasztrófa Parajdon: "Sajnos elvesztettük a csatát a természettel"

Jön a nyár, és vele érkezik a halálos figyelmeztetés
