Az EMEA régióban vizsgált megvizsgált 37 városból rövidtávon 20, középtávon 30 városban nő a befektetési volumen az elemzés szerint. A befektetői aktivitás 2012-es fókuszpontjai London, Isztambul, München és Párizs lesznek, bár középtávon a kereskedelmi elvárások pozitívan változnak majd Stockholmban és Koppenhágában is.

A befektetők úgy vélik, hogy a nyugat-európai városok továbbra is jobban fognak teljesíteni, mint kelet-európai szomszédaik, bár Moszkva és Varsó olyan kiemelt városok, melyek mind rövid mind középtávon jelentős növekedést mutathatnak.

A kelet-európai városokban a hotelpiac még mindig a fejlődés stádiumában van, melyet ideiglenesen elhalasztott a gazdasági visszaesés. A látogatottság növekedésének lehetősége és a még mindig korlátozott mértékű prémium kategóriás hotelkínálat miatt a befektetők joggal feltételeznek jelentős növekedést ezeken a piacokon - hangsúlyozzák a JLL elemzői.

Benjamin Perez-Ellischewitz, a JLL magyarországi irodájának befektetési vezetője kiemeli, Budapesten 2011 szeptemberének végéig eladtak két luxus szállodát, az InterContinental Hotelt és a Four Seasonst, s a két tranzakció értéke meghaladta a százmillió eurót, ezzel a teljes magyarországi befektetési volumen 22 százalékát tette ki. Ez a volumen 2007 óta a legmagasabb szint, és a remények szerint már azt jelzi, hogy a budapesti hotelpiac sötét korszaka végetért.

Egyre reálisabb árképzésre utal, hogy  régiós szinten 41,8 százalékra nőtt a vásárlási szándék, az ingatlanok megtartásának szándéka viszont gyengült, ez a jelenlegi felmérésben 28,2 százalék, ami 680 bázispont csökkenés 2011 áprilisához képest. Az építés és eladás szándéka a harmadik és negyedik helyre került 16,2 illetve 13,8 százalékkal, mely arra utal, hogy azok, akiknek nem kell eladni, nem is teszik.