A kijevi börze PFTS indexe a tavalyi évet 240,70 ponton zárta, ami 56 százalék gyengülés egy év alatt. A börze 2011 február elsején rekordszinten, 1124,27 ponton állt. A nemzeti valuta, a hrivnya árfolyamgyengülése a hatodik legnagyobb volt tavaly globálisan, miután 2014-ben a világon még a legjelentősebb, 50 százalék körüli volt az értékvesztése.

Árfolyamveszteség alapján tavaly a "pálmát" az azeri manat vitte el. A képzeletbeli dobogó második helyén a kazah tenge, a harmadikon a zambiai kwacha állt, majd a fehérorosz rubel és az argentin pezó következett.

Az ukrán kormány azzal számol, hogy idén már legfeljebb csak minimálisan gyengül a hrivnya, az infláció a tavalyi 44 százalékról idén 12 százalékra lassul, a GDP pedig akár 2 százalékkal is nőhet. Elemzők szerint a kormány túl derűlátó, és ezek a számok nem tarthatóak.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!