A Budapest Bank (GE Money Bank) a tavalyi évben végrehajtott stratégiai jelentőségű beruházások mellett is folytatta növekedését. A magyar számviteli szabályok szerint készült, konszolidált gyorsjelentés adatai alapján a bank mérlegfőösszege 2006-ban 23 százalékos bővüléssel 695,1 milliárd forintra nőtt.
Ezzel párhuzamosan a bank teljes követelésállománya, valamint ügyfelekkel szembeni kötelezettség állománya egyaránt 26 százalékos növekedést mutatott a tavalyi év végére. 2006-ban közel 30 ezer új ügyfél választotta a Budapest Bank szolgáltatásait.
A Budapest Bank növekedésének egyik fő motorja 2006-ban a lakossági üzletág volt. A lakossági ügyfelek által felvett hitelállomány a 2005-ös 203 milliárd forintról 37 százalékos növekedéssel, 278,1 milliárd forintra emelkedett, miközben a betétállomány 50 százalékos növekedéssel a 130,3 milliárd forintos szintről tavaly év végére 195,7 milliárd forintra bővült. 2006-ban a piacot jelentősen meghaladó mértékben, 71 százalékkal 84,1 milliárd forintra bővült a Budapest Bank jelzáloghiteleinek állománya is, amely növekedés főként a termékinnovációnak tulajdonítható (biztosított jelzáloghitel, lakáscélú hitelek, adósságrendező hitel). A fedezetlen lakossági hitelek (hitelkártya, privát kölcsön, áruhitel) állománya 37 százalékkal (59,5 milliárdról 81,8 milliárdra) növekedett. Ezen belül a legnagyobb bővülést a hitelkártya terület mutatta: a tavaly kibocsátott 168 ezer új kártya révén a hitelkártyák hitelállománya 80%-kal növekedett. Az autófinanszírozási piac tavalyi erőteljes visszaesése ellenére a Budapest Autófinanszírozási Zrt. - hitelportfoliója minőségének megőrzése mellett - 21%-kal növelte hitelállományát, amely így a korábbi 84,4 milliárd forintról 101,7 milliárd forintra emelkedett.
A Budapest Bank a 2006-os évben folytatta növekedési stratégiájának megvalósítását: a bank hálózata a tavalyi évben átadott 16 új bankfiókkal, és 3 új, a privátbanki ügyfelek kiszolgálására szakosodott Money Plus központtal együtt, mára összesen 95 egységet számlál. Az ügyfélkör dinamikus növekedése és a pénzintézet tevékenységének bővülése szükségessé tette a bank központi irodaházának bővítését: a bank, egymilliárd forintos beruházás eredményeként tavaly júniusban megnyitotta második bankműveleti központját Békéscsabán, amely év végén már 156 főt alkalmazott, és 2008-ra több mint félezer szakembernek ad majd munkát.
A fiókhálózat bővítése mellett a Budapest Bank 2006-ban is kiemelt figyelmet fordított termékpalettájának bővítésére: a tavalyi évben több mint 20 új termékkel jelent meg a hazai piacon. A dinamikusan bővülő fiókhálózat, a dolgozói létszám jelentős, 10 százalékot meghaladó növekedése, valamint a növekvő marketing kiadások következményeként a bank működési költségei a tavalyi évben 16 százalékos növekedéssel 39,3 milliárd forintra emelkedtek. Ezzel párhuzamosan, a bankcsoport adózás utáni eredménye 5 százalékkal, 7,9 milliárd forintról 7,5 milliárd forintra mérséklődött.
A Budapest Bank vállalati üzletágánál a tavalyi évben is a termékfejlesztés kapta a főszerepet: a bank januárban vezette be a vállalati ügyfelek átmeneti likviditási problémáira megoldást nyújtó, szabadon felhasználható hitelkeretet biztosító Budapest Üzleti Kártyát. A húszmillió forintos hitelkerettel elérhető Budapest Üzleti Kártya hitelállománya az elmúlt egy évben (közel 300 millió forintos bázisértékről) 3 milliárd forintra emelkedett. A tavaly szeptemberben bevezetett (a piacon egyedülállóan hosszú, akár 15 éves futamidővel igényelhető) Kötetlen Vállalkozói Jelzáloghitel sikerének is köszönhetően az üzletág jelzálog hitelállománya 27%-os növekedéssel 5,9 milliárd forintra nőtt. Az üzletág jelentősen bővítette a 2005 májusában útjára indított faktoring programjának termékskáláját is, ennek köszönhetően 2006 végére a faktorált forgalom elérte a 11,6 milliárd forintot (szemben a 2005. év 3,4 milliárdos volumenével).
A szintén 2005-ben útjára indított POS terminál kihelyezési program keretében tavaly év végére több mint 600 kártyaleolvasó-berendezés került kihelyezésre. Mindezen eredmények hatására a bank vállalati hitelállománya 10 százalékos növekedéssel (212 milliárd forintról) 233,8 milliárd forintra emelkedett. Ezen belül, a KKV-k számára kihelyezett hitelek volumene 136,3 milliárdról 15%-kal, 157,4 milliárdra nőtt, míg a lízingállomány a 2005-ös 51,6 milliárd forintos szintet 8%-kal meghaladva 55,5 milliárd forintra bővült.
A gazdaság és az üzleti élet legfrissebb hírei az Economx.hu hírlevelében.
Küldtünk Önnek egy emailt! Nyissa meg és kattintson a Feliratkozás linkre a feliratkozása megerősítéséhez.
Ezután megkapja az Economx.hu Hírleveleit reggel és este.