A vezető részvények közül továbbra is tartja nyereségét a Mol, az olajpapírral 1,3 százalékos pluszban, 20 005 ponton kereskedtek fél egykor. Az OTP is hasonló mértékű erősödést produkált, jegyzése 1,2 százalékkal 7156 forintra emelkedett. A Richter és a Magyar Telekom esett, előbbi 1,9 százalékkal 40 895 forintra, utóbbi 1,5 százalékkal 936 forintra gyengült. A reggel még a pozitív tartományt is meglátogató Egis 3,4 százalékos mínusszal 24 300 forinton forgott. A Concorde elemzése szerint a gyógyszerpapírokat az egyelőre átláthatatlan patikaszer-támogatási tervek okozta riadalom küldte meredek lejtőre. A jelenlegi várakozások egyelőre jelentősen megnövekedett befizetéseket vetítenek előre, amely főleg az Egis esetében okozhat súlyos érvágást jövőre. Az Egis árfolyama hosszútávú trendvonalra esett, ami viszont az utóbbi másfél évben vételi alkalomnak számított. A brókercég szerint az általuk jelenleg elképzelhető legrosszabb szcenárió esetében az Egisnek hatmilliárd forintot (a belföldi támogatott gyógyszereken elért teljes profitmennyiség!) kell jövőre befizetnie a gyógyszerkasszába, a célárukat akkor is csak 26 000 forint körüli szintre korrigálnák a jelenlegi (eggyel optimistább befizetési verzió szerint számolt) 28 500 forintról. A Concorde szerint könnyen lehet, hogy ismét vételi alkalmat látunk a papírban, így a kockázatot jól bíró befektetők figyelmébe ajánlják az Egist, bár óvatosságból nem árthat megvárni, amíg a jelenleg még bővelkedni látszó eladók elapadnak. Az azonban óvatosságra adhat okot, hogy a gyógyszerkassza-befizetés eredményhatását nem feltétlenül számolgatják külföldön, így ha valaki úgy gondolja, hogy "elég ebből az ingatag papírból, mindent eladni", akkor még könnyedén csúszhat az ár. Egy újabb rossz hír (pl. a PM megerősíti, hogy igenis, a terv az, fizessenek a gyógyszergyártók, ne siránkozzanak) pedig újabb kiszállókat is hozhat akár.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!