„Túl sok értékes ötlet és innovatív üzleti elképzelés marad megvalósulatlanul – nem a tehetség vagy a piaci igény hiánya miatt, hanem azért, mert az ötletgazdák nem jutnak hozzá a szükséges szakmai, technológiai vagy pénzügyi erőforrásokhoz”
– fogalmazott Schmidt Balázs, a Bay Zoltán Kutatóközpont ügyvezetője az újrainduló támogatási forma bejelentésekor. A kutatóközpont küldetése az ügyvezető szavai szerint ugyanis éppen az, hogy „ezeket a rejtve maradt lehetőségeket felszínre hozza, és hidat képezzen az ötlettől a piaci hasznosulásig”.
Keddtől a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) támogatásával megvalósult finanszírozással valósíthatják meg kutatási, fejlesztési és innovációs elképzeléseiket a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások a megújuló Bay Voucher Program keretében.
A Bay Zoltán Kutatóközpont szakmai tudásával, kutatási kapacitásaival és infrastruktúrájával támogatja a magyar kkv-kat, hogy új termékeket, szolgáltatásokat és technológiai megoldásokat fejlesszenek ki és juttassanak el a piacra. Az innovációs szolgáltatások
- április 15-től igényelhetők voucher (utalvány) formájában,
- a program teljes keretösszege 1,5 milliárd forint,
- egy vállalkozás pedig legfeljebb 100 millió forint értékű KFI-szolgáltatást vehet igénybe.
A programban résztvevő cégek a különböző KFI-szolgáltatások mellett prototípusgyártást, eszköz- és kísérleti fejlesztést vehetnek igénybe a Bay Kutatóközponttól. A központ közleményéből az is kiderült, hogy a fejlesztésekhez maximum 25 százalékos önerő szükséges. A program különösen előnyös lehet azoknak a vállalkozásoknak, amelyek új technológiai megoldások kidolgozását, tesztelését vagy piacra vitelét tervezik.
„Az újrainduló Bay Voucher Program jól illeszkedik a hazai innovációs pályázati rendszerbe. Stratégiai célunk, hogy 2030-ra a magyar kkv-k fele innováljon, szemben a jelenlegi egyharmados aránnyal” – fogalmazott Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár, a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezérigazgatója. Felmérésekre hivatkozva elmondta azt is, hogy
az innovatív cégek 58 százalékkal hatékonyabban működnek, 2,5-szer több munkavállalót foglalkoztatnak, és átlagosan 31 százalékkal magasabb bért kínálnak, mint a nem innováló vállalkozások.
A Bay voucher mellett hamarosan a NIÜ is elindítja az innovációs voucher programját: Bódis László szerint ezzel az a céljuk, hogy a startupok és a kkv-k számára biztosítsanak célzott mentorálási és szakértői szolgáltatásokat üzletfejlesztési és technológiai területeken.

„Meggyőződésünk, hogy az innovációs ökoszisztéma megerősítésében kulcsszerepet játszik a tudáshoz, a korszerű eszközökhöz és a fejlett infrastruktúrához való hozzáférés – ezekhez ugyanis a hazai kkv-k jellemzően csak nehezen vagy egyáltalán nem jutnak hozzá piaci alapon” – idézi a közlemény Vida Ádámot, a Bay Zoltán Kutatóközpont K+F igazgatóját, aki szerint a program értékét tovább növeli a benne kialakuló szakmai együttműködésekből származó hálózatosodás, amely a fejlett innovációs ökoszisztémák egyik legfőbb jellemzője.
Jó hírt kaptak a kisvállalatok, megnyílik a pénzcsap
Az is kiderült, hogy felgyorsítják a kkv-knak járó európai uniós források kifizetését. Bővebben itt olvashat erről >>>– Jön az uniós pénz: végre rajthoz állnak a magyarok– Így juthatnak ma pénzhez Magyarországon a legtöbbenGazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Abszurd, ami a kórházakban történik, kitálalt egy gyógyszerész

Teljes gyászban Spanyolország: halálos áldozatokat és milliárdos veszteséget okozott az áramszünet

Elképesztő hiba Ferenc pápa sírján: a szakértők is csak a fejüket fogják

Drámai lejtmenet: Magyarország egyedül maradt a V4-ek között

Már a világsajtónak is feltűnt, mekkora gigagyár épül Szeged mellett

Óriási botrány lehet Európában, ha kiderül, hogy ez tényleg megtörtént Romániában

Kiesett egy bíboros a konklávéból, előkerültek Ferenc pápa levelei

Túlszárnyalta a negyedéves bevételi várakozásokat a Microsoft

Egyre nagyobb a baj Németországban, a pandémia óta nem volt erre példa
