A kalkulátort eddig 2061 alkalommal töltötték ki, a legtöbben (nagyjából 70 százalékban) családi házakra vonatkozóan. A társasházi lakások energiahatékonysági kalkulációinak aránya 30 százalék körül mozgott, ami azt mutatja, hogy a kalkulátor nemcsak háztulajdonosokat, hanem városi lakástulajdonosokat is megszólított.

A családi házak kategóriájában a K&H rezsikalkulátorát elsöprő többségben (85 százalékban) az 1980 és 1990 között épült házakkal kapcsolatos lekérdezések tették ki. Az átlagos családi ház 107 m² volt, az átlagos évi megtakarítás, amit a kalkulátor számolt, 503 ezer forint volt, ami az átlagos rezsi egyharmada.

A 605 lakásra vonatkozó lekérdezés szinte kizárólag 1960 és 1990 között épült társasházakat érintett. A legtöbben az 1960 és 1980 között épült lakótelepi panellakásaik energiahatékonyságára voltak kíváncsiak: az összes lekérdezés majdnem fele ilyen otthonokra vonatkozott. Itt az átlagos megtakarítás kevesebb volt, mint a családi házaknál: 26 441 forint. A kisebb megtakarítás érthető, hiszen itt nem olyan könnyű fűtési rendszert cserélni vagy napelemeket felrakni egyéni lakástulajdonosként. 

A K&H által fejlesztett rezsikalkulátor segítségével a felhasználók megtudhatják, mekkora jelenlegi primer energiaigénye és éves üzemeltetési költsége az ingatlanuknak, illetve, hogy milyen energetikai besorolásba esik. A rendszer lehetőséget ad arra is, hogy virtuálisan „korszerűsítsük” az ingatlant – kiválasztható az új fűtési rendszer, szigetelés, melegvíz-ellátás típusa –, és megtudhatjuk, mennyit spórolnánk a beruházással – mondta Suba Levente, a K&H fenntarthatósági vezetője.