A Microsoft bejelentette, ingyenesen kínálja az európai kormányoknak a szerdán indított kiberbiztonsági programot, melynek célja megerősíteni védelmüket a kibercsalásokkal és -fenyegetésekkel szemben, beleértve a mesterséges intelligencia által felerősített veszélyeket is – írja a Reuters.
Miután Európában megnőtt a kibertámadások száma, amelyek közül sok kínai, iráni, észak-koreai és orosz államilag támogatott szereplőkhöz köthető, a program célja, hogy fokozza az AI-alapú fenyegetésekkel kapcsolatos hírszerzési információk megosztását, valamint segítsen megelőzni és megzavarni a támadásokat.
„Ha többet tudunk Európába hozni abból, amit az Egyesült Államokban fejlesztettünk, az megerősítené több európai intézmény kiberbiztonsági védelmét”
– fogalmazott Brad Smith, a Microsoft vezetője a lapnak adott interjújában, jelezve: „a hónap későbbi részében látni fogjátok, hogy milyen más dolgokat csinálunk”.
A támadók egyre inkább generatív mesterséges intelligenciát alkalmaznak műveleteik mértékének és hatásának felerősítésére, a kritikus infrastruktúra megzavarásától a dezinformáció terjesztéséig.
Bár a rosszindulatú szereplők fegyverként használták a mesterséges intelligenciát, Smith szerint az AI védekező eszközöket is kínál.
„Nem gondoljuk, hogy olyan mesterséges intelligenciát láttunk volna, amely elkerülte volna a mesterséges intelligencia használatának vagy a fenyegetések szélesebb körű észlelésének képességét” – jelentette ki Smith, aláhúzva:
A célunk az kell, hogy legyen, hogy a mesterséges intelligencia gyorsabban fejlődjön védekező eszközként, mint támadó fegyverként.
A Microsoft nyomon követi az általa kiadott MI-modellek minden rosszindulatú felhasználását, és megakadályozza, hogy az ismert kiberbűnözők használják az ilyen termékeiket.
A mesterséges intelligencia által vezérelt deepfake-ek között szerepelt egy 2022-es ábrázolás, amelyben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök enged az orosz követeléseknek, valamint egy 2023-as hamis hangfelvétel, amely befolyásolta a szlovák választást. Smith szavai szerint eddig a hangfelvételeket jóval könnyebb volt hamisítani, mint a videókat.
Csillagászati, 141,2 milliárd forintnyi összeget fektet be Svájcban a Microsoft
Az ismert amerikai techcég a mesterséges intelligenciába és a felhőalapú számítástechnikába invesztál a 8,88 millió fős országban. Részletek.Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Tandemugrás áldozata lett egy oktató és egy négygyermekes anyuka

Meggondolta magát a patinás német autóóriás, mégsem kérnek annyira az elektromos átállásból

Bekövetkezik, amitől tartottunk: indul a meredek áremelkedés a kutakon

Levegő után kapkod Parajd, megnyitják a sósfürdőt

Mindent ellepnek: ruhát, ételt, autót – hatalmas invázió indul a Balatonnál

Már megint löszfal omlással küszködnek a Balatonnál

Kilenc ingatlanirodára csapott le az ügyészség, mindannyiunknak óvatosnak kel lenni

Ezen a vasúti fővonalon utazna? A MÁV szerint nem jó ötlet

Víztölcsérek és tornádók riogatják a nyaralókat a Balatonnál
