Németországban az emberek pesszimistábbak, mint Európa többi országában, ha az ország energetikai korszakváltásának eredményességéről van szó - írta meg a Reneweable Energy World egy új felmérésre hivatkozva.
A Living in Europe nevet viselő közvéleménykutatás, melyben mintegy tízezer embert kérdeztek meg Németországban, Csehországban, Dániában, Franciaországban, Magyarországon, Olaszországban, Romániában, Svédországban, Törökországban és az Egyesült Királyságban, azzal az eredménnyel zárult, hogy míg kívülről úgy tűnik a válaszadóknak: az energia-átmenenet sikeressége mintegy 65 százalékos szintig jutott el Németországban, a németek ezzel szemben úgy vélik, csak félúton járnak.
A felmérést, melynek fő célja az volt, hogy rangsorolja az említett országokat aszerint, hol léptek a nagyobbat a megújuló energiaforrások felé (az összesített listán egyébkén Svédország, Dánia, Németország az első három sorrendje), az E.On a piackutató KantarEMNID-del közösen végezte.
Johannes Teyssen, az E.On vezérigazgatója is rámutatott arra, hogy a német villamosenergia-ágazat gyökeres átalakulása messze nem valós energiaátmenet. A szél-, és napenergiaipar már száguld, de sok tennivaló volna az éghajlatvédelmi projektekben (kibocsátáscsökkentés - nem csak a szénerőművek, hanem a közlekedés, a fűtéskorszerűsítés területén is). Teyssen úgy látja, hogy a politikusoknak "sürgősen meg kell találniuk a következetes megközelítést" ezekben a témákban.
A német kormányzat úgy döntött, hogy akként alakítja át a modern kihívásoknak megfelelővé az energiaszektorát, hogy 2022-től nem működtet nukleáris erőműveket. A rendszerszintű átállást 2010-ben deklarálta a kormány, melynek értelmében Németország a villamosenergia-felhasználás hatékonyságának 50 százalékos növelését, az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának 80-95 százalékos csökkentését tűzte ki célul - eredetileg 2050-re. Az évszázad közepére 60 százalékos zöldenergia-szintet irányoztak elő, mely ma már inkább alul, mint túltervezett aránynak tűnik, mivel 2019 márciusában egy héten keresztül képes volt a rendszer e feletti arányt (64,8 százalékot) produkálni, így már a 2030-ra vállalt célszámok is "ostrom alá kerültek".
Kiemelt fontosságúvá vált a szektorban a k+f, és legutóbb már arról is döntés született, hogy a németországi szénerőműveket is leállítják - legkésőbb a 2030-as évek végégig.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Egy újabb magyar miniszter szólalt meg az uniós tagságunkról, minden megváltozhat

Újra lecsap az ezermilliárdos veszedelem a magyar költségvetésre?

Fordulat a kereskedelmi háborúban: Kína csendesen visszalépett

Ezt Erdogannak se nézik el – Berlin fúrhatja meg a giga hadiüzletet

Itt az OTP rendkívüli tájékoztatása: jöhet a visszavásárlás

Nagy baj van, nyugtatót hívtak vissza a patikákból

Pusztító olajszennyezés sújtja a horvát tengerpartot, nagy a veszély a magyar turisták kedvelt partszakaszán

Túl sokan vannak? Kizárhatnak 13 bíborost a konklávéból, ezen múlhat a választás

Rossz hír a magyar autósoknak: jöhet a gyakoribb műszaki vizsga
