Ez nem egy lokális szennyezőanyag, ami csak Svédország és Norvégia lakosait veszélyezteti. Ez az egész világra hatással lesz. A metán fel fog higulni, így több embert fog érinteni - mondta a lapnak Bill Collins, a readingi egyetem professzora.
A sérült gázvezetékeket muszáj lenne megjavítani, különben tovább fogja gyorsítani a klímaváltozást a szivárgó metán - tette hozzá.
A szivárgástól 20 kilométerre található dán Bornholm szigetén azonban még nyugodtak az emberek.
Szándékos rongálás?
A dán és a svéd kormány úgy gondolja, hogy a gázvezetékek sérülése nem a véletlen műve, hanem szándékos rongálás eredménye.
A sheffieldi egyetem szakértője is úgy véli, hogy a sérülések kialakulása nem lehet véletlen, hiszen a vezetékeket úgy tervezik, hogy ellenálljanak a környezeti hatásoknak.
Amikor megtervezzük és megépítjük ezeket a vezetékeket, előre tervezünk a lehetséges veszélyekkel és kockázatokkal, mint például egy hurrikán. A sérülések nem alakulhattak ki akármitől, mert a vezetéknek bírnia kell a környezeti hatásokat
- mondta a szakértő.
A német Der Spiegel magazin információi szerint valószínű, hogy egy állami szervezet állhat a vezeték megrongálása mögött. A német hatóságok ugyanakkor egyelőre tartózkodnak attól, hogy megnevezzék a lehetséges felelőst.
Legolvasottabb

Jön az ónos eső, figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat

Kátyúba került Budakeszi, segítségért rimánkodik az előváros

Januártól jön a nagy változás a kórházakban

A milliárdossá válás legegyszerűbb útját tette közzé egy svájci pénzintézet

Valószínűleg sejti, melyik a magyarok kedvenc szaloncukra, de mi bizonyosságot szereztünk
