Míg a tavalyi esemény fókuszában az építőipar, a BIM és a contech állt, idén a smart city koncepció is középpontba kerül. A digitalizáció immár nem csupán az egyes épületek hatékonyabb üzemeltetését szolgálja, hanem forradalmasítja a városi szintű erőforrás-gazdálkodást is. A konferencia résztvevői arra keresik a választ, hogyan alkalmazható a digitalizáció stratégiai eszközként az épített környezet fenntartható fejlesztésében.

A szakmai tartalom mellett 6 kategóriában indítanak innovációs pályázatot, keresik az Év Innovátorát, a Proptech startup, illetve scaleup vállalkozását, a legújabb BIM és ingatlanpiaci életútra vonatkozó innovációkat és a legjobb digitális ügyfélélményt. A konferencia során gyakorlati esettanulmányok, előadások, workshopok és kiállítások révén ismerhetik meg a résztvevők a digitalizáció gyakorlati alkalmazásait, a legjobb iparági gyakorlatokat és az elért eredményeket. 

  • A program főbb témái:
    Adatalapú városfejlesztés: Big Data és AI alkalmazása az energiahatékonyság, közlekedés és erőforrás-elosztás optimalizálásában.
  • Proptech megoldások: Okosépületek, szenzoralapú ingatlankezelés, digitális ikrek szerepe a tervezésben és üzemeltetésben.
  • Contech és építőipari innovációk: BIM, robotizáció és moduláris építési technológiák hatása az iparágra.
  • Energiahatékonyság digitalizációval: IoT, okoshálózatok és AI szerepe az energiafelhasználás és hulladékhő-elosztás optimalizálásában.
  • Városi térképezés és digitális modellezés: Ingatlanhasználati adatok és energiaigények dinamikus leképezése.

A PropTech Hungary Konferencia idén is neves előadókkal várja a résztvevőket. Többek között Pogátsa Zoltán, az Economx Exclusive Pogátsa Zoltánnal podcast házigazdája, szociológus és közgazdász, valamint Luke Graham, az Urban Neuron alapítója osztja meg gondolatait a digitális városok fejlődéséről. Visszatér a tavalyi konferencia egyik legnépszerűbb előadója, Andrew Gamblen, a Dalux AEC vezetője is, hogy bemutassa a technológia és az építőipar kapcsolatának legújabb fejleményeit.