Barcelona – a külföldiek által leglátogatottabb spanyol város – és a Kanári-szigeteken fekvő Tenerife az év elején bejelentette, hogy megtiltják a lakások kiadását turistáknak, illetve szigorúbb szabályokat hoztak, amelyek célja a kínálat erőteljes csökkentése. Bár Barcelona megtartja az új belvárosi szállodák építésére vonatkozó tilalmat, a meglévő létesítmények viszont javíthatják besorolásukat azzal, hogy 5000 új szállodai ágy létesülhet, miközben 2028-ig bezárnak 10 000 – turistáknak szánt – apartmant – idézte Jaume Collboni polgármestert a Reuters.
A minőségi turizmust akarják vonzani.
Kapcsolódó
Ennek érdekében szeretnék csökkenteni a túlzsúfoltságot, és előtérbe helyezni a kultúra és gasztronómia miatt odalátogatókat, valamint a nemzetközi konferenciákon résztvevőket.
Collboni szerint a szállodák jobban tudják garantálni a minőséget és a munkavállalói jogokat, mint a rövidtávú bérlemények, amelyek visszafogták a helyiek lakhatási lehetőségét. A bérleti díjak 68 százalékkal, a lakásárak 38 százalékkal emelkedtek az elmúlt évtizedben.
Tenerifén 1000 férőhellyel bővítenék az új luxusszállodákat a sziget forgalmas délkeleti részének azon része közelében, ahol már most is a legnagyobb az ötcsillagos szállodák száma Európában.
Nem alacsony árú desztinációként, hanem minőségi célpontként szeretnénk versenyezni
– mondta Lope Alfonso, a helyi turisztikai vezető.
A CBRE ingatlancsoport legutóbbi felmérése szerint Spanyolország megelőzte Nagy-Britanniát Európa vezető szállodai befektetési piacaként, különösen előkelő helyen. Madrid a második, Barcelona pedig a hatodik helyen végzett a 10 legjobb európai város között.
A befektetők régi szállodákat is vásárolnak, hogy luxusszállodává alakítsák át azokat.
A négy- és ötcsillagos létesítmények száma 4,5 százalékkal, illetve 2,5 százalékkal nőtt az előző év júliusához képest Spanyolországban. A szállodák árai júniusban 7,18 százalékkal emelkedtek éves összevetésben, meghaladva az inflációt és a tavalyi növekedést.
Az elmúlt években Madrid luxuscélpontként pozícionálta magát az új ötcsillagos szállodáknak köszönhetően, és úgy tűnik, ez a megközelítés kifizetődik. Júliusban a turisták napi átlagban 317 eurót (350 dollárt) költöttek, ami jóval meghaladja az országos átlagot.
Barcelona, a CBRE szerint, 285 millió euró értékben a második helyen végzett a szállodaberuházások terén Spanyolországban január-júniusban, így a Baleár-szigetek mögött végzett. A barcelonai ötcsillagos szállodák a források 36 százalékát kapták, ami meghaladja a spanyolországi 30 százalékos átlagot.
Csak egy a bökkenő, a legtöbb turista általában megfizethető nyaralást keres Spanyolországban.
Fapadossal utaznak és míg a szállodák iránti kereslet 9,5 százalékkal nőtt január-júliusban, addig az apartmanok iránt 27 százalékkal többen érdeklődtek.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Súlyos mellékhatást okozhat a Covid, ez az egész életét tönkreteheti

Szúrós, veszélyes fenevad jelent meg a Mátrában: kitalálja, mi az?

Ez vár a magyar betegekre: Takács Péter összefoglalta, hogy mire kell számítani

Dráma az árrésstoppal: a kormányzat szerint kockázatos lenne kivezetni

Durva nemet mondtak a németek ezekre az autókra, alig látni belőlük az utakon

Hamarosan megköthetik a nagy dealt, így úszhatja meg a vámokat az európai nagyhatalom

Halálos veszély leselkedik a magyarokra, riasztást küldtek a szakértők

Kitört a rakétapánik: háborúba rántja a németeket az új kancellár?

Óriási a baj: ha lesz egyáltalán gyümölcs a piacokon, akkor is csak méregdrágán
