Az átláthatósági törvény javaslatának visszavonására kéri a magyar kormányt az Európai Bizottság. Az uniós szerv szóvivője elárulta, hogy ismerik a törvénytervezetet, és szorosan figyelemmel kíséri annak alakulását.

A bizottságnak komoly aggályai vannak ezzel a tervezettel kapcsolatban. Ha azt a jelenlegi formájában fogadják el, az az uniós alapelvek és jogszabályok súlyos megsértését jelentené. Ezért kérjük, hogy ezt a tervezetet vonják vissza a jogalkotási folyamatból

mondta a szóvivő az Euronewsnak. Hozzátette, hogy nem fognak habozni, hogy megtegyék a szükséges lépéseket, amennyiben elfogadják ezt a tervezetet.

A bizottság nagy jelentőséget tulajdonít a civil társadalom szerepének, és továbbra is elkötelezett az egyesülési szabadság védelme és az egyesületi munka számára kedvező környezet kialakítása mellett az egész EU-ban, többek között a finanszírozáshoz való hozzáférés tekintetében" – tette hozzá a szóvivő. Illetve arra is felhívta a figyelmet, hogy a bizottság tavaly az Európai Unió Bíróságához fordult Magyarországgal szemben, mert úgy véli, hogy a Szuverenitásivédelmi Hivatal létrehozásáról és annak vizsgálati tevékenységéről szóló törvény sérti az uniós jogot.

Mint megírtuk, Tineke Strik az  Európai Parlament (EP) állandó magyar jelentéstevője az EP szerdai ülésének megnyitásakor plenáris vitát kér a magyar átláthatósági törvényről, a holland zöldek képviselője szerint a javaslat az utolsó lépés a civil társadalom felszámolása felé.

Két csoportnak van menekvése a „nagytakarítástól"

Az átláthatósági törvény nem vonatkozik az influenszerekre és a youtuberekre - jelentette be Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője. Bővebben >>>