A Minisztérium érvelése szerint a Google évtizedes uradalma a keresőmotorok piacán megfojtotta a versenyt, az AI-innováció lehetőségét, és monopolhelyzetbe zárta az Apple, az Android és a Mozilla alapértelmezett elhelyezési megállapodásait.

A GuruFocus cikke szerint a következő hetekben olyan vallomást tehet a Perplexity és az OpenAI, amelyek döntő érvényűek lehetnek.

A lap szerint a per többről szól, mint a böngészők közötti háború. A tisztviselők ugyanis azt állítják, hogy a Google megállapodásai kiszorították a feltörekvő mesterséges intelligencia kihívóit, mielőtt valódi esélyt kaptak volna, hogy a piacra beléphessenek.

Az ügyészek agresszív jogorvoslati javaslatokkal kényszerítik a Google-t a Chrome szétválasztására, az alapértelmezett keresési megállapodások felbontására, és akár az Android leválasztására is, ha az enyhébb reformok nem változtatnak a mostani helyzeten.

A Google persze ezt másként látja, az 1,9 billió dollárt érő vállalat szerint a minisztérium javaslata a gazdaságra nézve veszélyes, és érvelése szerint a Chrome kivonása az ökoszisztémából megzavarhatja a nyílt forráskódú fejlesztéseket, valamint az okostelefonok költségeit is, mivel a hardvergyártók több milliárd dolláros támogatásoktól eshetnek el.

Vigyázat, nem biztos, hogy az igazi Google-t használja

Egészen ellentmondásos, de mégis valahol zseniális eszközzel próbálja a Microsoft népszerűbbé tenni saját keresőmotorját a Bing-et.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.