Az első két alkalommal Sipos Dániel, a galéria tulajdonosa a külföldön is elismert magyar művészek, az itthon kevéssé bevezetett XX. századi mesterek mellett a nemzetközi kortárs művészetre fokuszált. Most viszont XIX. századi portrékkal, tájakkal indul a tételsor, magyar és nemzetközi merítésből (Barabás Miklós, August Pettenkofen, Brodszky Sándor, Bruck Lajos, Carl Gussow). A XX. század elejét Plányi Ervin méretes Breton nőkje, Bornemisza Géza Kölcsey Ákos Nábrándon című kompozíciója, Sassy Attila szecessziós női aktja, az amerikai Louise Janin Keleti jelenete képviseli, többmilliós kikiáltásokkal. José Clemente Orozco mexikói muralista festő La ora del gallo akvarelljéért 7,5 millió forintot várnak (Orozco művei igen ritkák a műkereskedelemben, Mexikó ugyanis tiltja kivitelüket. Város című alkotása tavaly 1,1 millió dollárért kelt el a Christie'snél.)
A legjobb darabok a László Károly-gyűjteményből valók, meg is kérik az árukat. Patkó Károly Törökkoppányi tája az aukció legdrágább, 14 millióra értékelt tétele (2002-ben a Kieselbach Galériánál 4,5 millión indult és 8,5 millióért ütötték le.) Molnár C. Páltól a Madonna a gyermek Jézussal 4,5 millió, az olasz futurista Fortunato Depero akvarellje 8 millió forint.
Jelen van a nemzetközi modernizmus is, a Sturm és a De Stijl köréből a német Thilo Maatsch, az absztrakt geometriát művelő olasz Paolo Scheggi, a belga szürrealista Marc Eemans vagy Balogh Csaba − művésznevén Jack C. Mancino − Angliában élő absztrakt expresszionista művész és mások munkájával. A sokszorosított grafikák között Roy Lichtenstein szitanyomata, egy Gauguin-fametszet vagy Bonnard litográfiája kelthet komoly érdeklődést.
A második nap ötven világszínvonalú fotóval kezdődik, köztük André Kertész híres 1932-es párizsi Distortion (Torzulások) aktfotósorozatával. Az 1976-os spanyolországi kiadás 29 képére 1,1 millió forintról lehet licitálni. Egymillió forint fölötti áron kínálják Victor Bockris két felvételét, Helmut Newton két női portréja 280-280 ezer forintért érhető el. A francia szürrealista festő, fotográfus Pierre Molinier vintázs aktjáért 1,2 milliót kérnek.
A XVIII−XIX. századi ezüsttárgyak sorából Johann Daniel Ch. kandeláberpárja 1,6 milliót, egy antik ezüst kolozsvári vajdapohár 850 ezer forintot kóstál. Nagy nevek jegyzik a bútorkollekciót: egy 1928-ban tervezett Le Corbusier szófát 260 ezerért lehet megszerezni, Maison Jansen bronz- és plexielemekből álló asztalát 1,2 millióra értékelték, a francia Jean Georges Schlichting komódjáért viszont 4,5 milliót kérnek.

Kádár Márta