Szabadalmak, védjegyek megszerzéséhez kaphatnak támogatást az innovatív magyar vállalkozások – jelentette be a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).

kkv-alap az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) pályázata, amely 2023. december 8-ig tart.

A pályázat lehetővé teszi, hogy a vállalkozások utalványt kérjenek, amelyet később az oltalom igénylését követően beválthatnak.

A támogatást igénylő vállalkozások visszakapják az európai uniós vagy hazai védjegyek és formatervezési minták bejelentési díjának akár 75 százalékát, míg az EU-n kívüli védjegyek és dizájn oltalmak díjának a felét igényelhetik.

  • Szabadalmaknál is az újdonságkutatás díjának és a bejelentéssel kapcsolatos díjaknak a háromegyede igényelhető vissza hazai és európai szinten,
  • míg a közösségi növényfajta-oltalomnál 50 százalékos visszatérítés járhat az online bejelentési díjból.

Nagy összegre pályázhatnak most a nők

Pályázat indult női vállalkozók támogatására. A jelentős összegű támogatás mellé egy éves mentorálást is nyerhet öt magyar vállalkozónő. Bővebben>>>

Leveszik a terheket a kkv-k válláról

Lábody Péter, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának jogi, nemzetközi és innovációs ügyekért felelős elnökhelyettese kiemelte, hogy a pályázati lehetőségek nagyban hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a kkv-k oltalmi bejelentéseinek száma tovább növekedjen anélkül, hogy ehhez nagyobb anyagi terhek társulnának.

A hivatal rendelkezésre áll bármely vállalkozás számára, amely információt, gyakorlati tájékoztatást igényel az forrásokhoz való hozzáférésről.

A tevékenységtől függően kétféle utalványra lehet pályázni:

  • Az 1500 euróra szóló utalvány védjegyek és formatervezési minták díjainak részbeni visszatérítésére igényelhető, és a nemzeti, regionális és uniós szintű oltalmak díjának 75 százalékát, az EU-n kívüli kérelmeknek pedig az 50 százalékát finanszírozza.
  • A második egy 750 euró értékű támogatás, amelyet nemzeti szintű szabadalmakra, illetve a kapcsolódó kutatási szolgáltatásokra lehet felhasználni, a díjak 75 százalékának visszatérítésével.

Megdupláznák az energiatárolók kapacitását, 58 milliárd forintra lehet pályázni

Júniusban pályázhat integrált villamosenergia-tárolók kiépítéséhez vissza nem térítendő támogatásra a rendszerüzemeltető és minden elosztó társaság. A kiírás 58 milliárd forintos keretösszege legkésőbb 2025 nyarára megvalósuló fejlesztésekben hasznosulhat. Bővebben>>>