A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2014 nyarán vette meg a budapesti Eiffel Palace irodaházat nettó 45,3 millió euró (jelenleg mintegy 13,8 milliárd forint) plusz áfáért. Az eladására 2017 márciusában írtak ki nyilvános pályázatot, amelynek egyetlen bírálati szempontja a legmagasabb ár volt - írja közleményében a jegybank.
A pályázat első részében öt érvényes pályázat érkezett be, amelyből a második szakaszban három ajánlattevő tett kötelező erejű ajánlatot.
Kapcsolódó
A legmagasabb ajánlatot végül a luxemburgi székhelyű Corpus Sireo által kezelt Corpus Sireo Real Estate befektetési alap tette. Az MNB közleménye szerint a Corpus Sireo befektetési és vagyonkezelő az elsőszámú svájci eszközkezelő a Swiss Life Asset Managers tagja, amely - 2016 végi adatok szerint - összesen 67,4 milliárd euró összegű befektetést kezel Európa több országában. Az Eiffel Palace vételára 53,8 millió euró (mintegy 16,4 milliárd forint) plusz áfa lett.
Az MNB közleménye szerint a közel 14 500 négyzetméter hasznos alapterületű, nyolc szintes irodaház százszázalékos kihasználtsággal működik, hosszútávra szerződött bérlői körrel rendelkezik, így szerintük magas hozamú, biztonságos befektetést jelent mindenkori tulajdonosának.
A Nyugati tér közelében levő irodaházért sajtóhírek szerint az akkori piaci ár másfélszeresét fizette a jegybank egy részben offshore hátterű, részben magyar tulajdonos által birtokolt, Eiffel Palace Kft. nevű cégnek. Az Eiffel Palace Kft. felújítva adta el az irodaházat, a beruházást pedig az Unicredit finanszírozta.
A kép forrása: MTVA/Bizományosi: Róka László
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Jön a hétvégi fizetős parkolás

Fennakadt a füge, kiderült, hogy ez a fajta veszélyes mérget tartalmaz

Videón a NAV történetének legeredményesebb fogása: több tízmilliárdnyi illegális árura bukkantak

Az árak nyugatiak, a bérek keletiek – gazdasági csapdában Magyarország?

Minden jel arra mutat, hogy külföldi bankokba menekítik a magyarok a devizájukat – valamit tudhatnak

Egy rakás pénzt hagyna a cégek zsebében egy új javaslat
Nem semmi, megtriplázta a pénzét, aki év elején ide fektetett be

Rossz hírt kaptak a németek, ezt mi is megérezzük

Egy napra kinyitja a pénzcsapot a Mol
