Nem véletlen, hogy számos gyógyszer  mellékletében olvasható az a kitétel, miszerint a terméket száraz, hűvös, fénytől védett helyen kell tartani. A forróság ugyanis alaposan megváltoztathatja tulajdonságaikat.

„A gyógyszerek nagy részét optimálisan szobahőn kell tárolni, mert az ettől eltérő hőmérsékleten a szer hatóanyaga vagy a segédanyagai is bomlásnak indulhatnak, és egyrészt veszíthetnek a hatáserősségükből, másrészt pedig akár káros bomlástermékek is keletkezhetnek"

figyelmeztetett az InfoRádióban Kozma Ákos doktor.

Az orvos ezért azt ajánlja, hogy a nyári utazások, nyaralások során különösen figyeljünk a gyógyszereink szállítására, tárolására.

Lehetőség szerint arra kell törekedni, hogy ezeket a gyógyszereket ne tegyük ki nagyobb hőingadozásnak, azaz autós, buszos utazáskor a gyógyszereket tartalmazó csomagokat ne a csomagtartóban szállítsuk, hanem inkább egy külön kis táskában az utastérben, ott is lehetőleg napfénytől védett, száraz helyen.

Ha hosszabb időre megállunk pihenni, akkor se hagyjuk a gyógyszereket az autóban, buszban, hanem vigyük magunkkal, és lehetőleg árnyékos helyen tároljuk.

A hűtőben tárolandó gyógyszereknél még szigorúbbak a követelmények, ezeket lehetőleg hűtőtáskában kell szállítani.

Amennyiben egy gyógyszer halmazállapotában vagy színében bármilyen változást észlelünk, akkor inkább kerüljük a bevételét – tanácsolja a szakember.