A miniszterelnök szerint "ami hibát el lehetett követni ebben a helyzetben, azt mind elkövették, beleértve a pénzügyi intézményekbe vetett bizalom felőrlését általában, s nem csak Cipruson". "Csak nem hiányolták a válságokat? Elfelejtették, mi történt néhány éve?" - tette fel a kérdést Dmitrij Medvegyev.

Az orosz kormányfő csodálkozott azon, hogy Cipruson úgymond beszüntették a bankok működését, és úgy vélte, ez a döntés nagy veszteségeket fog okozni. Érthetetlennek nevezte, hogy még a nagy pénzintézetek sem működhetnek, beleértve azon orosz bankokat is, amelyekkel nincs probléma. Úgy vélte, hogy nyilvánvalóan a ciprusi bankrendszer szétverése volt a cél.

Dmitrij Medvegyev elismerte, hogy Oroszországnak megvannak a saját indítékai, állami érdekei. Hangsúlyozta, hogy az orosz bankok és üzletemberek egyáltalán nem azért helyezték el pénzüket Cipruson, hogy úgymond az ország különleges jogi szabályozása mögé bújjanak, csupán a munkájukat könnyítő formát veszik igénybe, ami nemzetközi gyakorlat.

Az orosz politikus úgy vélte, hogy a ciprusi adósságkrízis rendezésére javasolt lépés újabb válságok lavináját indíthatja el, hatalmas veszteségeket okozhat, és felmerülhet az orosz-ciprusi kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodás felmondása is.

Az orosz kormányfő közölte, hogy a következő két napban "meglehetősen intenzíven" kívánja megvitatni az Európai Bizottság képviselőivel a ciprusi pénzügyi válság kérdését.

Dmitrij Medvegyev arra a kérdésre, hogy az Európai Uniónak a ciprusi válság megoldására tett javaslatai befolyásolják-e Brüsszel és Moszkva viszonyát, csupán annyit mondott: "meg kell várnunk a végső döntést". Remélte, hogy végül maximálisan kiegyensúlyozott döntés születik, amely segít Ciprusnak és nem rontja el Oroszország és az EU kapcsolatait.