Vlagyimir Putyin orosz elnök azonban kijelentette, hogy támogatja a védelmi minisztérium utasítását, hogy az Ukrajnában harcoló zsoldoscsoportok július 1. előtt írjanak alá egy szerződést, amit a nagy hírnévnek örvendő Wagner-csoport vezetője, Jevgenyij Prigozsin korábban elutasított – számolt be a Reuters.
Jevgenyij Prigozsin, a Wagner alapítója és Oroszország legerősebb zsoldoscsoportjának vezetője korábban elutasította a védelmi minisztérium ilyen irányú követelését, még azt is belengetve, hogy kivonja csapatait az orosz-ukrán konflktusból.
Jevgenyij Prigozsin, a Wagner zsoldoscsoport vezetője úgy nyilatkozott a Sky News-nak, nem biztos, hogy a magánhadsereg fegyveresei Ukrajnában maradnak.
Nem vagyok benne biztos, hogy Ukrajnában fogunk dolgozni
– jelentette ki Prigozsin, aki az ukrán ellentámadásról is nyilatkozott. Szerinte minden támadást és annak eredményét azután kell értékelni, miután az ellenség támadási potenciálja kimerült.
Amennyire tudom, Ukrajna támadási potenciálja még messze, messze nem merült ki
– mondta a zsoldosvezér, aki szerint másfél-két hónap múlva lehet értékelni az ukránok lépését.
Amennyiben a Wagner csoport elhagyná Ukrajnát, a zsoldosok harcolhatnának a Közép-afrikai Köztársaságban, Szudánban, Burkina Fasóban, Maliban és Líbiában, ahol egyébként is erős a csapat jelenléte.
Vlagyimir Putyin azonban kedden világossá tette, hogy szeretné, ha minden katonai magáncég aláírná a szerződést
Az orosz elnök azt is szeretné, ha a törvényt úgy módosítanák, hogy legalizálják tevékenységüket, pontot téve ezzel az orosz védelmi minisztérium és a Wagner-csoport között régóta húzódó vitára.
Ez az egyetlen módja a szociális garanciák biztosításának a zsoldos katonák számára, mivel jelenleg nincs szerződésük az állammal és nincs szerződésük a védelmi minisztériummal – mondta Putyin tájékoztatóján.
Az új szerződéses rendszer sokkal szorosabban integrálná Wagnert és az egyes kormánytisztviselők által vakmerőnek tartott Prigozsint a védelmi minisztérium parancsnoki struktúrájába, méghozzá a minisztériumnak alárendelt pozícióban.
De ki is az magánhadvezér, aki már Oroszország urának érzi magát?
Az Oroszország számára eddig finoman szólva nem a tervek szerint alakult ukrajnai hódító háború során kiemelkedett egy, az államinál hatékonyabb magánhadsereg, és annak vezetője most nyíltan szidalmazza az orosz vezetést. Hogy lehetséges ez Putyin korábban vaskézzel uralt birodalmában? Bővebben >>>
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb
Máris megvan, ki lesz az ideiglenes pápa az egyházfő nélküli időszakban

Hozzányúlnának a közmunkához: aki benne van, ott is ragad?

Van valami, amivel sakkban tartja a világot: monopolhelyzetben Kína

Halálos áldozatok tömkelegére kell számítani Európában a közeli jövőben

Vészhelyzetben a bérlők, több tízezer embert fenyeget kilakoltatás

Németország hamarosan háborúban állhat Oroszországgal, a történelem dadogni kezdett

Egy méltatlanul lesajnált magyar nagyváros lenyűgözte a külföldi utazásszervezőket

Most jól figyeljen: lehet, hogy már ön is nyugdíjba mehetne

Súlyos betegség sújtja a gyerekeket a Dunántúlon, a szülők sincsenek biztonságban
