A Harvard Egyetem és a Torontói Egyetem bemutatta azt a vészhelyzeti tervét, amely lehetővé teszi a Harvard egyes hallgatói számára, hogy folytassák tanulmányaikat Kanadában, amennyiben az amerikai vízumkorlátozások megakadályozzák őket abban, hogy visszatérhessenek az Egyesült Államokba – írta meg a Reuters.

Ez az első olyan nemzetközi hallgatói tartalékstratégia, amelyet bejelentettek azóta, hogy az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma arra tett lépéseket, hogy megfossza a Harvardot a nemzetközi hallgatók felvételének jogától. Egyébként egy szövetségi bíró azóta megakadályozta a kormány ezen lépését.

A tervben az áll, hogy a Harvard Egyetem John F. Kennedy Kormányzati Iskolájának azon hallgatói, akik nem tudnak visszatérni az Egyesült Államokba, lehetőséget kapnak arra, hogy tanulmányaikat a Torontói Egyetem Munk Globális Ügyek és Közpolitika Iskolájának vendéghallgatói programján keresztül folytassák.

A vészhelyzeti terveket azért hozták nyilvánosságra, hogy megnyugtassák a diákokat, de csak akkor hajtják végre azokat, ha elegendő jelentkező lesz rá. A program azon nemzetközi hallgatók számára lesz elérhető, akik már elvégeztek egy évet az amerikai egyetemen.

Donald Trump, amerikai elnök kormányzata több milliárd dollárnyi Harvard-ösztöndíj megvonásával fenyegetőzött, illetve kezdeményezett is ilyen irányú megvonást. A kormányzat azzal vádolta az egyetemet, hogy nem kezeli megfelelően az antiszemitizmus és a campuson elkövetett erőszak problémáit, megsérti a jelentéstételi kötelezettségeket, és olyan módon működik együtt külföldi szervezetekkel, köztük a Kínai Kommunista Párttal, amely nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.

Az elmúlt öt évben a Kennedy diákjainak 52 százaléka az Egyesült Államokon kívülről érkezett, közölte az iskola.

A Harvard Nemzetközi Irodájának weboldala szerint 92 országból 739 diák vesz részt olyan programokban, amelyek célja a közpolitika és a kormányzat vezetői képességeinek fejlesztése.

Ebből még komoly baj lehet: Kína keményen bosszút állhat Amerikán

Kína külügyminisztere politikai indíttatásúnak nevezte Amerika döntését, miszerint kiutasítja diákjait az országból. Erről itt írtunk >>>