Exkluzív nagyinterjút adott az Indexnek az ország egyik legismertebb pszichiátere, népszerű írója, Csernus Imre. A beszélgetés egyik apropója az volt, hogy a sokak által „Csernus dokiként” említett szakember hamarosan Oroszlánok és farkasok címmel új kötettel jelentkezik, valamint az orvosnak a tavalyi sztrókja után ez az első hosszabb nyilvános megszólalása.
Az 59 éves pszichiáter az interjúban többek között elmondta, hogy mivel rengeteg krízishelyzetben volt már része élete során, mikor tavaly nyáron sztrókot kapott, akkor sem érzett semmiféle félelmet. „Nem volt bennem semmilyen bűntudat semmivel kapcsolatosan, semmilyen hiány vagy ezekből származó frusztráció”, fogalmazott, holott akkor lebénult a lába és a jobb keze.
Csernus Imre szerint a krízisek mutatják meg az ember valódi erejét, főként, ha a krízis negatív töltetű. „… Ha képes vagy úgy megoldani egy szituációt, hogy nem esel pánikba, akkor az abból származó sikerélmény építi a következőt, ahol újra fontos lesz megfelelően cselekedni. Na ez történt velem, amikor beleegyeztem, hogy beülök a mentőbe” – jelentette ki az orvos az interjúban.
Semmihez sem állok másképp, azóta is ugyanúgy élem az életem. De volt egy fontos dolog, mégpedig, hogy az elfogadás egy nagyon izgalmas kérdés. Ha az elfogadás tényleg bekövetkezik, akkor megszületik a belső béke. Elfogadtam, hogy emberből vagyok. Nemcsak tudtam, hanem elfogadtam, és azt is elfogadom, hogy valószínűleg képes leszek a végsőkig feszíteni a húrt. Lesz következménye. Elfogadtam. (…) Amikor felébredtem, és mozgott kezem-lábam, tudtam, hogy kaptam egy második esélyt
– válaszolta a kérdésre a pszichiáter, hogy a sztrók hogyan változtatta meg az életét.
Csernus Imre az Indexnek adott interjújában többek között arról is beszélt, hogy
- miként éli az életét a krízis óta;
- mitől fél a fogyasztói társadalomban élő ember;
- miért nem praktizál már;
- miért keverjük össze az őszinteséget a keménységgel;
- miért fontos a hitelesség;
- és mit nem szeret a sajtótájékoztatókban.
Brutális összegbe kerül, hogy összeszedjük magunkat
Van, akinek a terápia és van, akinek a gyógyszerek segítenek a mentális problémák leküzdésében. Az egészségbiztosító évente 40 milliárd forintot költ pszichiátriai betegekre, mondta Földesi Csenge orvosigazgató az Economxnak.A részletekről ITT írtunk bővebben.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Ilyen hatást gyakorol a szervezetre a buborékos ásványvíz, diétában is segíthet

Felállt a válságstáb: lekapcsolták az ország atomerőműveit

Érkezik az új állampapír plusz, ilyen kamatokra lehet számítani

Egyre aggasztóbb a helyzet: a lazítások emberéletekbe kerülhetnek

Európai áramszünet: leállt a kártyás fizetés is, kígyóznak a sorok az ATM-ek előtt

Európai áramszünet: 500 repülő nem száll fel, de már éledezik Spanyolország és Portugália

Az Országgyűlés ma dönt a lex Magyar Péterről

Olcsóbb lett az olaj, az arany és a gáz is

Apad a Trumpnak tapsolók száma, egyre több az elégedetlen szimpatizáns
