OTP lehet a blue chipek legjobbja
A blue chipek középtávú, tehát 5-6 hónapos kilátásai kapcsán a szakember hangsúlyozza, hogy a négy papír közül kiemelkedik az OTP, amely nagyobb eséllyel fog jól szerepelni a következő fél évben, mint a másik három blue chip. A bankpapír stabil középtávú emelkedő trendben van, árfolyama az elmúlt fél évben ötven százalékkal emelkedett, és csupán pár százalékkal forog történelmi csúcsa alatt. A szakember hangsúlyozza, hogy az ígéretes kilátások mellett a részvény piacán korrekció zajlik, mely abból indult, hogy az árfolyam a 9000 forint fölötti történelmi csúcs elérését követően nem tudott a lélektani szint fölött maradni. A jegyzés a szakember szerint a rövid korrekció során tesztelheti a 8500 forintos támaszszintet. Rácz Balázs hangsúlyozza, hogy egy stabil középtávú trendben az ilyen rövidtávú korrekciókat általában vásárlásra érdemes fölhasználni, akkor mindenképp, ha az esés során a forgalom kisebb, mint a megelőző emelkedés során.
Négyből három nem az igazi középtávon
A másik három blue chip esetében Rácz Balázs szerint nem érdemes középtávú vételben gondolkodni, inkább csak rövid távra érdemes pozíciót felvenni.
A Mol relatív ereje gyenge, a részvény alulteljesítő a piacon - tehát az elmúlt hónapokban kevesebbet emelkedett, mint a piac egésze, vagyis a BUX -, jegyzése december közepe óta süllyed, és több mint 5000 forinttal van a tavaly áprilisban felállított éves csúcs alatt. Rövidtávon mindezek ellenére ígéretes bázist alakított ki 21 000 és 19 700 forint között. A szakember szerint akkor érdemes egy rövidtávú pozíciót nyitni, ha az árfolyam bármely irányba elhagyja ezt a sávot - Rácz szerint nagyobb az esély a 21 000 forint fölé emelkedésnek, mely esetben a jegyzés gyorsan eljuthat a 22 750 forintos ellenállásig.
A Richter középtávon eső trendben van, a BUX-hoz mért relatív ereje - a Molhoz hasonlóan - gyenge, és a jegyzés mintegy tízezer forinttal áll az 50 000 forintos éves csúcs alatt. Ebben a helyzetben a szakember nem javasolja középtávú vételi pozíció felvételét.
A Magyar Telekom esetében Rácz hangsúlyozza, hogy a részvény gyakorlatilag 2002 eleje óta egy 700-1050 forintos sávban tartózkodik, és nagyobb elmozdulásra a következő hónapokban sem lehet számítani. A következő hetekben a szakember arra számít, hogy a jegyzés 970 és 1040 forint között oldalaz majd.

Mi a helyzet a kisebb papírokkal?
A vezető részvények közül középtávra egyet, a közepes kapitalizációjú papírok közül azonban többet is ígéretes befektetésnek tart Rácz Balázs. Jól teljesíthet a következő hónapokban a Synergon, a Pannonplast, a Rába, de rövidtávon érdemes lehet Fotexet, FHB-t, TVK-t és Danubiust is vásárolni. Az első három részvény stabil középtávú emelkedő trendben van, árfolyamuk éves csúcs közelében jár, a BUX-hoz viszonyított relatív erejük pedig magas.
A Synergon esetében rövidtávon támaszt az 1310 forintos, míg ellenállást az 1390 forintos szint jelent. A már meglévő vételi pozíciót tartani érdemes, a vásárlást pedig akkorra ajánlott időzíteni, ha az árfolyam az említett ellenállás fölé emelkedik. A Synergonhoz hasonlóan tartani érdemes a már meglévő Pannonplast illetve Rába vételeket, míg a vásárlást a 4200 illetve 1170 forintos ellenállások áttörésére érdemes időzíteni.
Rövidtávon nagyobb elmozdulás jöhet a Fotex és a TVK esetében, előbbinél a 640 és a 670 forintos szinteket érdemes figyelni. Utóbbi esetében a 6500 és 7000 forint között alakulhat ki egy konszolidáció, melyet bármelyik irányba elhagyva - nagyobb esélye van a 7000 forintos szint fölé erősödésnek - gyors elmozdulás jöhet. Az utóbbi napokban kiemelkedett az elmúlt hónapokban kialakított bázisból az FHB árfolyama, az 1900 forintos ellenállás áttörése rövidtávú vételi alkalmat jelent.
Hüvelykujj-szabály középtávra
A szakember hangsúlyozza, hogy a hosszabb távú vételi pozíciót olyan részvényben érdemes fölvenni, melynek árfolyama középtávú emelkedő trenden van - tehát hosszabb ideje, legalább fél éve emelkedik, és a grafikonon a csúcsok és a mélypontok egyre magasabban helyezkednek el - és a BUX-hoz mért relatív ereje magas. Egy ilyen részvény esetében egy rövidebb - pár napos, hetes - korrekció után érdemes vásárolni, ahol az esés alatt kisebb volt a forgalom, mint a megelőző emelkedés során. Még ebben az esetben sem szabad azonban megfeledkezni a veszteséglimitáló - stop-loss - megbízás megadásáról, melyet érdemes fontos támaszszintek alá helyezni.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb
Trump újabb ötlettel sokkolta Zelenszkijt: az Egyesült Államok átveheti az ukrán atomerőműveket

Az EU kizárja az amerikaiakat, a briteket és a törököket is a 150 milliárd eurós újrafegyverkezési alapból
Döntöttek Amerikában, erre várt a fél világ

Ítéletet mondtak a kormányzat terveiről az elemzők, Orbán Viktor nem erre számított

Ha Németország nem győzi le Kínát, Magyarország is bukik

Sikeres volt a tüntetés, lemondott a miniszterelnök

Figyelmeztet a NAV: jól gondolja meg, mit csinál!

Megütötték a forintot, a törökországi botrány lehet a háttérben

Putyin nagyon fél Trumptól, „szisztematikusan engedni fog”
