A londoni FTSE-100 mutató 0,59 százalékkal, a frankfurti DAX-index 0,22 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 1,37 százalékkal erősödött. Az euróövezeti EuroStoxx50 mutató 1,58 százalékkal erősödött a nap végére.

Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 1,25 dollárral, 1,94 százalékkal, 65,16 dollárra emelkedett. Ugyanakkor az arany ára unciánként 3243,79 dollárra esett, ami 2,99 százalékos, azaz 100,21 dolláros gyengülés.

Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gáztőzsde legközelebbi, júniusi jegyzésében 1,60 százalékkal emelkedett: 1 megawattóra 35,17 eurón zárt.

Az európai tőzsdezáráskor New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 2,29 százalékos, az S&P 500-as index 2,54 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 3,48 százalékos nyereséget jelzett.

Mélyponton az üzemanyagárak, de lehetne még olcsóbb a tankolás

Közel 30 százalékkal alacsonyabb most a nyersolaj jegyzésára, mint januárban, a drámai ármozgás hatását a hazai benzinkutakon is észrevehették az autósok, ám csak 9-10 százalékos csökkenést tapasztalhattak. De mi vezetett az olajárak látványos összecsuklásához? Miért csökkent csak harmadannyival az ár a benzinkutakon, mint amennyivel a nyersolaj olcsóbb lett?
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!