Az ügyet ismerő bennfentesek szerint mielőtt több milliárd dollárt fektetett volna be a Meta a Scale AI-ba, azelőtt a főként tudományos célokra tervezett Perplexity AI mögött álló startuppal próbálkozott megállapodni. Ez azonban nem jött össze.

A Bloomberg névtelenséget kérő forrásoktól nem tudta meg ugyanakkor a tárgyalások részleteit, mivel azok nem nyilvánosak, és arról sincs a hírügynökségnek információja, hogy milyen pénzügyi feltételei lettek volna a megállapodásnak. A Perplexity nemrég zárta le új finanszírozási körét, amelynek értéke 14 milliárd dollár volt.

A Meta-val folytatott tárgyalások a lap szerint rávilágítanak arra, hogy Mark Zuckerberg komolyan fel szeretne zárkózni az AI-versenyben.

A Meta ebben a hónapban véglegesítette azt az üzletet, amelynek keretében 14,3 milliárd dollárt fektet be a Scale AI-ba, és 49 százalékos részesedést szerez az adatcímkéző startupban.

Brutális vámháborús időket jósol a ChatGPT: ez lenne a szép új világ?

Még ha indokolatlan hektikusság mellett is, de olyan időszak köszönt be a világpiacra, amilyenre évszázadokon át nem volt példa. Már egy hete egyre-másra licitálnak nagyobbnál nagyobb és kisebbnél kisebb vámokra a világ vezetői, esnek-kelnek a tőzsdék. Egyelőre úgy tűnik, 90 napig még nem köszönt ránk a totális vámháború, azonban ami éppen most is folyik Kína és az Egyesült Államok között, az önmagában is felboríthat több, eddig jól működött képletet. A vihar előtti csendben elővettük a ChatGPT-t, hogy részletesen kielemezze az elmúlt napok kaotikus eseményeit és megjósolja: mi várhat Magyarországra a globális vámháború első évében?
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.