Egy iparági közlemény szerint a százezer kék puhatőkehalat a világ második legnagyobb halászhajója, a holland tulajdonban lévő, de litván zászló alatt hajózó Margiris hagyta el, miután kiszakadt a hálója – írja a BBC nyomán a 24.hu.
A Sea Sheperd France környezetvédelmi szervezet szúrta ki az Atlanti-óceán felszínén lebegő döglött halak tömegét, amely mintegy háromezer négyzetméteren terül el a francia partok közelében. Az aktivisták le is filmezték a látványt, ezzel akarták felhívni a közvélemény figyelmét arra, hogy az ipari léptékű halászat mekkora károkat okoz.
A francia halászati miniszter, Annick Girardin is reagált az esetre: sokkolónak nevezte a felvételeket, és azt mondta, hogy vizsgálatot indít az ügyben. Az EU környezetért, óceánokért és halászatért felelős biztosa, Virginijus Sinkevicius, is megszólalt, mint mondta, alaposan informálódik és bizonyítékokat gyűjt az üggyel kapcsolatban.
A Margiris tulajdonosait képviselő iparági szervezet azt írta, hogy mostani hálószakadás egy nagyon ritka baleset, és az uniós jogszabályokkal összhangban a kiömlött halmennyiséget levonták a jármű kvótájából, az ügyet pedig jelentették a litván hatóságoknak. A több mint egy kilométer hosszú hálót használó, a halakat pedig a fedélzeti üzemben feldolgozó Margiris nem először keveredett botrányba: 2012-ben Ausztráliában tiltakoztak ellene, és annak ellenére is el kellett hagynia az ausztrál vizeket, hogy hivatalosan 18 ezer tonna hal kifogására volt kvótája.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Itt a fordulat a háborúban? Ötéves tűzszünetről érkezett konkrét ajánlat

Szelfizett a kormányfő a pápa temetéséről, népharag zúdult rá

Édesszájúak, figyelem: ezen a napon féláron fagyizhat az ország

Hihetetlen értékeket rejthet egy ószeres, így akadtak a Picasso műre

Befektetne a Toyota: 42 milliárd dolláros kivásárlást fontolgat

Mozgolódnak a munkavállalók, egyre többen váltanának

Panellakások: Nem is gondolnánk, micsoda rejtett értékekkel bírnak

Így kerülhetjük el a klímakatasztrófát nyáron

Ugyanaz az uniós rém fenyegeti a magyar bankokat és a kkv-kat
