A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,17 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,39 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 1,08 százalékos mínuszban indította a kereskedést.
Az indexek rekordértékeket döntöttek a hét elején, de fokozatosan csúsztak lejjebb, ahogy az amerikai államkötvényhozamok emelkedése felszította az inflációs félelmeket. Ezen aggodalmak hatására a befektetők profitot realizáltak a technológiai és a távközlési szektor magas árfolyamú részvényein. Nyitás előtt az Apple, a Microsoft, az Amazon és az Alphabet 0,2 százalék és 2,3 százalék közötti mínuszban forgott.
Kapcsolódó
A Walmart, a világ legnagyobb kiskereskedelmi áruházlánca 5 százalékos veszteségben várta a nyitást, mert a negyedik negyedévben a vártnál kisebb nyereséget termelt, a 2022-es pénzügyi évre pedig legfeljebb 5 százalékos bevételnövekedést valószínűsített.
A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken is borús a hangulat, kivéve Frankfurtot, ahol enyhe, 0,10 százalékos pluszban állt az irányadó index csütörtök délután fél négykor. A londoni FTSE-100 index viszont 1,27 százalékos, a párizsi CAC-40 0,33 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,72 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató 0,37 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,22 százalékos mínuszban állt.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2075 dollárt adtak, 0,29 százalékkal gyengült a dollár. A jenhez képest 0,06 százalékkal gyengült a dollár, 105,79 jenen forgott.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,41 százalékkal, 1783,61 dollárra, az áprilisi szállítású aranyé pedig 0,48 százalékkal, 1781,30 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik, és napközben ismét több mint egyéves csúcson is járt.
Az áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,20 százalékos pluszban, 64,47 dolláron, a márciusi szállítású WTI pedig 0,44 százalékos veszteségben, 61,41 dolláron forgott fél négykor.
A Brent 65,50 dolláron, a WTI pedig 62,27 dolláron újabb több mint 13 havi csúcsot döntött napközben.
Szerdán vegyesen zártak a New York-i tőzsdeindexek: a Dow Jones ipari átlag 0,29 százalékkal, 31 613,02 pontra emelkedett, míg az S&P 500-as mutató 0,03 százalékkal, 3931,33 pontra, a Nasdaq Composite mutatója pedig 0,58 százalékkal, 13 965,50 pontra csökkent - írja az MTI.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

A mellőzött anyák is bejelentkeztek az szja-mentességért

Rossz hírt kaptak a magyar munkavállalók: háromnegyedüket érinti a baj

Brüsszel megunta az óraátállításosdit, el is dőlt a kérdés

Nem egészen az történt az állampapírokkal, amire mindenki számított

Pusztító repülőgépeket ont a Boeing: a fegyverkezési láz elérte a vállalatot

Késes támadás Németországban: két ember súlyosan megsérült, egyikük életveszélyesen

Meghökkentően zárult az EU-csúcs, az ukránokon spórolhatnak

Szorít az idő, ezt a betegek érdekében meg kell lépni

Eurómilliárdos veszteséget halmozott fel a Magyarországon is leépítő autóipari beszállító
