Bizonyos értelemben fordulatként értelmezhető, hogy Peking állítólag nyitott lenne egy kereskedelmi kapcsolatok rendezéséről szóló ...
Reagáltak a nemzetvezetők az ukrajnai rakétacsapásra, amiben több gyermek is meghalt.
Kína exportja valóban összetett és súlyos külső helyzettel néz szembe, de egyelőre nem szakadt le az ég.
Még ha indokolatlan hektikusság mellett is, de olyan időszak köszönt be a világpiacra, amilyenre évszázadokon át nem volt példa. Már egy hete egyre-másra licitálnak nagyobbnál nagyobb és kisebbnél kisebb vámokra a világ vezetői, esnek-kelnek a tőzsdék. Egyelőre úgy tűnik, 90 napig még nem köszönt ránk a totális vámháború, azonban ami éppen most is folyik Kína és az Egyesült Államok között, az önmagában is felboríthat több, eddig jól működött képletet. A vihar előtti csendben elővettük a ChatGPT-t, hogy részletesen kielemezze az elmúlt napok kaotikus eseményeit és megjósolja: mi várhat Magyarországra a globális vámháború első évében?
Szerző(k): Zádori BenceHihetetlen mozgások jellemzik a pénz- és tőkepiacokat, ráadásul az eddig menedéknek tartott amerikai államkötvényekből is kifelé tart a tőke. Szinte minden amerikai eszköz nyomás alá került, de világszerte nagy az idegesség a piacokon. Mi ilyenkor a kifizetődő befektetői stratégia? A Bázispontban erről is kérdeztük Hajdu Egont, az Eurizon Alapkezelő befektetési igazgatóját.
Szerző(k): EconomxKína nem akar harcolni, de nem is fél a harctól. A kínai kereskedelmi miniszter szerint nem fogják tétlenül nézni, hogy népüket megfosztják törvényes jogaiktól és érdekeiktől.
Szerző(k): EconomxHa Donald Trump 90 napot enged, akkor az EU is meglépi ezt a kivetendő vámmal. Ursula von der Leyen már be is jelentette az intézkedést, de hozzátette a válaszlépések kidolgozása folyik, ha Trump mégis másképp döntene.
Szerző(k): László B Katalin