A szakember beszámolója szerint természetesen a font volt a nap vesztese, az angol fizetőeszköz főként a menedék szerepét betöltő svájci frankkal szemben esett nagyott. (Az, hogy a Bank of England 4,75 százalékon hagyta az irányadó brit kamatlábat, némi támaszt nyújtott a fontnak.) Esett a dollár is, az euró kurzusa 1,2040-1,2050 körül tetőzött, ám később korrigált, és visszatért 1,1928-ra. Az euró hazai jegyzése 249 forint felett járt, negyed öt tájban azonban már 247,80-248,00 volt az árfolyam, azaz az egy nappal korábbihoz képest gyengült a magyar fizetőeszköz. (Ezzel a régióban nem volt egyedül, a forint együtt mozgott a zlotyval.) A dollár középárfolyama 206,60 forintig szakadt, majd 207,50-re kúszott vissza. A svájci frank látványosan drágult, a 158,80 forintos indulóárfolyamról 161 forint közelébe emelkedett, majd visszatért 160 alá. Misik Sándor szerint a londoni robbantássorozatnak hosszabb távon még lehet hatása a piacokra attól függően, milyen kommentek jelennek meg. E hatások a forintot kevésbé, a fontot és az euró/dollár-viszonylatot viszont annál inkább érintik - tette hozzá a trader.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!