A frankfurti DAX-index 1,44 százalékos, a londoni tőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,93 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,05 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést.
A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,90 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,93 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 1,05 százalékkal esett.
Az amerikai-kínai kereskedelmi vita kiéleződése mellett ismét az aggodalmak középpontjába került Olaszország, ahol Claudio Borghi és Alberto Bagnai személyében az Északi Liga két közismert euroszkeptikus politikusa került a szenátus költségvetési, illetve pénzügyi bizottságának élére. Mindketten többször bírálták a szigorú költségvetési szabályokat, Borghi pedig még azt is szorgalmazta, hogy a kormány bocsásson ki minikötvényeket és ezekkel fizesse ki tartozásait az állammal kapcsolatban álló személyeknek és vállalatoknak.
A nap vesztese a milánói tőzsde, amelynek irányadó indexe 2,02 százalékkal csökkent. A nagybankok közül az Intesa Sanpaolo árfolyama kiemelkedő forgalomban 1,97 százalékkal, az UniCredité pedig 3,23 százalékkal esett. Az Ubi Banca 3,74 százalékos, a Banco BPM pedig 1,75 százalékos mínuszban zárt.
Az egyes szektorok között az autóipar szerepelt a legrosszabbul, 2,1 százalékkal csökkent az alindexe, miután a Daimler német autógyártó rontotta idei profit-előrejelzését, és ezzel magával rántotta összes vetélytársát. A Daimler árfolyama 4,32 százalékkal, a Volkswagené 3,11 százalékkal, a BMW-é 2,94 százalékkal, a Fiaté 4,17 százalékkal, a PSA-csoporté 2,81 százalékkal, a Renault-é 0,81 százalékkal csökkent.
A tengerentúlon is veszteséges a kereskedés, a befektetőket aggasztja, hogy egyre közelebb kerül egy kereskedelmi háború kirobbanásának lehetősége. Este háromnegyed hatkor a Dow Jones ipari átlag 0,54 százalékos, az S&P 500-as index 0,29 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,30 százalékos mínuszban állt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken. A legközelebbi, augusztusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,66 százalékos veszteségben, 73,50 dolláron, a WTI pedig 0,29 százalékos mínuszban, 65,52 dolláron forgott.
A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára augusztusi szállításra 0,36 százalékkal, 1269,90 dollárra esett.
Egy euróért 1,1607 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,29 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Azoknak lett igazuk, akik szerint furcsa a Mohu 33 milliárdos extraprofitja

Minden ügyfelet érint az OTP döntése: erről tudnia kell

Súlyos fertőzést jelentettek, egy óvoda érintett

A száj- és körömfájás után itt az újabb pusztító kór, sorra ölik le az állatokat

Fejenként 40 ezer forint otthoni tartalékot javasol a polgári védelem

A Temu robbanása boldogságot jelent a magyaroknak, de a bűnözők sem alszanak

Irdatlan a pusztítás Parajdon: a halakat már kiirtották, most a növényeken a sor

Csökkent a hazai Suzukik teljesítménye: ez az ok áll a háttérben

Felrobbant Elon Musk űrhajója, de szerinte csak egy karcolás volt
