Nem könnyű eligazodni a legjobban fizetett vállalatvezetők körében, a jövedelmi listák hozzáférése ugyanis enyhén szólva hézagos. Az átláthatóságra ügyelő tőzsdecégeknél, közülük is elsősorban Amerikában, azonban érvényesül az erős befektetői kontroll, s ha a nyilvánosság elől csalárd módon eltitkolt jövedelmekre fény derül, azzal a topmenedzser akár le is húzhatja magát a fejvadászok listájáról - írta a magazin.

A kiemelkedő keresetet nem irigylik az amerikaiak, amennyiben ahhoz méltó teljesítmény párosul. Még akkor is, ha a statisztikai felmérések ellenére erősen tartja magát az a tévhit, mely szerint az elvárt teljesítmény és az ehhez csatlakozó javadalmazás egyenes arányban áll egymással.

A jövedelmi versenyben a legfrissebb, 2017-es nyilvános adatok alapján sem lehet egyértelmű győztest hirdetni, az Equilar tanácsadó cég mégis megpróbálkozott vele. Az alapfizetésből, bónuszokból, részvényjuttatásokból, nyugdíjbefizetésekből, valamint dollárra lebontható költségtérítésekből álló "csomag" ugyanis a megelőző év győztesénél, Sundar Pichainál volt a legmagasabb. A 200 millió dollártól alig elmaradó összeget a részvényopciók tornászták ilyen magasra a Google-t vezető indiai születésű szakembernél. Csakhogy a 2017-es évről keresve sem találni kimutatást Pichai javadalmazásáról, azt kenyéradója jobbnak tartotta ezúttal nem közölni.

A valós győztes Thomas Rutledge, a Charter Communications vezére volt, aki 98 millió dollárt, az előző évinek az ötszörösét kereste meg.

A médiából érkezett a második helyezett is, a CBS-t vezető Leslie Moonves 68,6 millióval gyarapodott az év során.

A dobogó harmadik fokára az Estée Lauder Companiest kilencedik éve vezető Fabrizio Freda állhatott fel 47,7 millió dolláros tavalyi fizetéssel is. Mindössze százezer dollárral maradt le a dobogóról a Nike-t vezető Mark Parker - számolt be a Manager Magazin.

Fotó forrása: pixabay.com.