New Yorkban röviddel a tőzsdenyitást követően a DJIA index 0,12 százalék csökkenést, az S&P-500 index 0,22 százalék emelkedést, a Nasdaq Composite pedig 0,41 százalék csökkenést mutatott. Ez az állapot azonban nem tartott sokáig, mert már az első órában veszteségbe süllyedtek a vezető indexek, így a Dow 0,2, az S&P-500 0,3, a Nasdaq pedig 0,5 százalékos mínuszban állt.
Az árfolyamcsökkenés a félvezető ágazati cégekről terjedt át a részvények széles körére. A Broadcom félvezető áramkör gyártó vállalat a kereslet visszaesésére hivatkozva a vártnál lényegesen rosszabb negyedéves eredményt mutatott be és visszafogta éves előrejelzését is. A Broadcom részvénye a tőzsdén kívüli forgalomban közel tíz százalékkal esett, az ágazati index pedig három százalékkal gyengült. A többi nagy félvezető áramkör gyártó cég, a Micron Technology, az Advanced Micro Technology és az Applied Materials részvényei is két és fél százalékkal gyengültek.
Kapcsolódó
A Wall Streeten a befektetői hangulatot a kiábrándítóan alakuló kínai ipari termelési adatok is megterhelték. Májusban éves bázison öt százalékkal nőtt az ipari termelés Kínában, 17 éve a legszerényebb mértékben. A gyenge adat a kínai tőzsdeindexeket is veszteséges zárásba szorította pénteken.
Pozitívan értékelték viszont a befektetőik, hogy az amerikai ipari termelés a várt 0,2 százalék helyett 0,4 százalékkal, tavaly november óta a legnagyobb mértékben nőtt májusban, kompenzálva az áprilisban elszenvedett 0,4 százalékos csökkenést.
Az Ománi-öbölben csütörtökön történt incidens és Washington emiatt erősödő retorikája miatt emelkedett pénteken az olajár. Az amerikai kereskedés kezdetén a Brent nyersolaj ára 0,57 százalékkal állt magasabban, hordónként 61,66 dolláron, a WTI ára pedig 0,15 százalékkal 52,36 dollárra emelkedett.
Az olajár azonban a csütörtöki és pénteki erősödéssel együtt is mintegy három százalékos heti veszteségnél tart a kereslet várható csökkenését jelző prognózisok miatt.
A világkereskedelem romló kilátásai miatt csökkentette a globális olajkereslet idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA). A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) csütörtökön közzétett havi jelentésében ugyancsak rontotta a globális kereslet alakulására vonatkozó idei előrejelzését.
A dollár erősödött, az arany ára emelkedett pénteken. Az eurót 0,35 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1236 dolláron, az arany ára 0,47 százalékkal unciánként 1350,50 dollárra emelkedett.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Óriási botrány lehet Európában, ha kiderül, hogy ez tényleg megtörtént Romániában

Már meg is szólalt a HELL a tiltásról

Varga Mihály új törvénye hamarosan eltörli a Matolcsy-örökséget

Bizarr elképzelés terjed Ukrajna győzelmi esélyeiről, J.D. Vance tisztázta a helyzetet

Ilyen hatást gyakorol a szervezetre a buborékos ásványvíz, diétában is segíthet

Kiesett egy bíboros a konklávéból, előkerültek Ferenc pápa levelei

Indulhat a roham, startra kész az ingyenes támogatás Magyarországon

Gond lehet Orbán Viktor népszavazásával, Polt Péter a hatósághoz fordult

Életveszélyben vannak a magyar munkavállalók, tragikus választ adott az államtitkár
