Felső-Bajorországban is van már - egyelőre szimbolikus - oltást igazoló dokumentum, még nem jogosít semmire, de a hatóságok azt ígérik, hamarosan meglesz hozzá az adminisztratív háttér. Az önkormányzatok el is kezdték szétküldeni az igazoló kártyákat mindazoknak, akiket már beoltottak - írja az Euronews európai uniós hírtévé a honlapján.
A magyar kormány szombaton döntött arról, hogy nem fog szerepelni az oltás típusa a koronavírus-oltást igazoló magyarországi igazolásokon - ez azt jelenti a Telex cikke szerint, hogy az igazolásból nem derül ki, hogy az oltást hol, melyik cég gyártotta.
A lengyel kormány viszont arról határozott a múlt héten, hogy az országba a 48 órás negatív PCR-teszten kívül, csak az Európai Unió által elismert vakcinákkal beoltottak léphetnek be akadálytalanul. Az EU által nem jóváhagyott - mint a Magyarországon használt orosz és kínai - vakcinákkal kezeltek azonban a lengyel hatóságok számára oltatlan személyeknek minősülnek - írta meg korábban az atlatszo.hu.
Csak igazolvánnyal lehet nyaralni?
A bajorokat megosztja az igazolás, egyesek örülnek, mert ezzel utazhatnak, mások viszont úgy gondolják, hogy ez nem fair, mert az oltási kampány a vártnál lassabban halad - hangzott el az Euronews műsorában. Németországban például még csak a lakosság 2 százaléka kapta meg a vakcina mindkét dózisát. Egy férfi arról beszélt a tévének, hogy megosztó a helyzet, és ez aggodalommal tölti el. Hivatalosan nem kötelező az oltás, de az oltási útlevéllel közvetetten mégis csak az lesz. Kérdés például, hogy vajon elutazhat-e az ember nyaralni, ha nincs beoltva.
Az uniós vezetés még kivár, a görögök léptek
Az EU-ban videócsúcs volt a héten, amelyen az oltási kampány hatékonyabbá tételére kerestek megoldást, de az oltási igazolásról is szó volt. Több tagállam sürgette, hogy legyen uniós, vagyis a közösségen belül mindenütt érvényes oltási útlevél. A többség azonban még korainak tartja, hogy erre támaszkodva feloldják az utazási korlátozásokat, mert még nem tudni, fertőzhetnek-e a beoltottak. És feszültséget teremt, hogy egyelőre csak keveseknek lenne ilyen mentességük.
Görögország nem vár a többiekre, kiadta saját oltási útlevelét, és ajánlást küldött erről Brüsszelbe is. A görög oltási útlevelet egyelőre csak az oltásban világelső Izrael fogadja el. De Athén állítólag a brit kormánnyal is tárgyalásban van - hangzott el a hírműsorban. Az oltások beadásában éllovas Izraelben a lakosság több mint harmadának, 3,2 millió embernek van már oltási útlevele.
A magyarok is megosztottak
A magyarokat két szélsőségre osztja a vakcinaútlevelek kérdése: szinte ugyanannyian támogatják, hogy legyen ilyen új igazolvány, mint ahányan elutasítják azt. Az oltási iratot a legkevésbé - a vakcinákra még sokáig váró - fiatalok akarják, míg a leginkább az éppen sorra kerülő nyugdíjasok támogatják - derült ki a Pulzus Kutató és a Napi.hu közös kutatásának eredményéből.Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Óriási botrány lehet Európában, ha kiderül, hogy ez tényleg megtörtént Romániában

Bizarr elképzelés terjed Ukrajna győzelmi esélyeiről, J.D. Vance tisztázta a helyzetet

Varga Mihály új törvénye hamarosan eltörli a Matolcsy-örökséget

Ilyen hatást gyakorol a szervezetre a buborékos ásványvíz, diétában is segíthet

Tömegbaleset Budapesten: riasztották a tűzoltókat

Gond lehet Orbán Viktor népszavazásával, Polt Péter a hatósághoz fordult

Indulhat a roham, startra kész az ingyenes támogatás Magyarországon

Ruszin-Szendi Romulusz villája ügyében indított nyomozást a rendőrség

Pár nap és egy nagyon különleges autó jelenik meg a magyar utakon
