A hiba forrását még nem sikerült azonosítani – tájékoztatott az erőművet üzemeltető francia tulajdonú Engie áramszolgáltató vasárnap.
Az Engie reményét fejezte ki, hogy az áramtermelés már kedden újra indulhat, az időpont azonban még változhat a technikai elemzések eredményétől függően.
Az ellátás biztonsága egyáltalán nem forog veszélyben. Jelenleg a termelési kapacitás különösen nagy, képes fedezni a keresletet. Rövid távon a helyzet nem jelenthet problémát
– fogalmazott közleményében a hálózatüzemeltető.
Korábbi határozatát megváltoztatva, amely szerint 2025-ig fokozatosan lekapcsolták volna az országban működő atomerőműveket, a belga kormány márciusban erőműveinek két atomreaktora, a Doel 4 és a Tihange 3 élettartamának tízéves meghosszabbításáról döntött. A 2003-ban hozott eredeti kormánydöntés értelmében 2025-ig bezárták volna az összes nukleáris reaktort az országban. A jogszabály szerint 40 évi használat után minden reaktort végleg le kell állítani, újakat pedig tilos építeni.
Belgium energiaellátásának 90 százaléka külföldről származik. Az ország korábban a felhasznált olaj 30 százalékát, az urán 25 százalékát és a földgáz legkevesebb 6 százalékát Oroszországból importálta.
A nukleáris energia Belgium energiaellátásnak mintegy 40 százalékát biztosítja. Az ország két atomerőművében hét reaktor működik. Az Engie áramszolgáltató az ország keleti felében, Tihange mellett, valamint Észak-Belgiumban, Doel közelében üzemeltet erőműveket. Korábbi tervek szerint a doeli 3-as blokkot 2022-ben, a tihange-i 2-es blokkot 2023-ban tervezték végleg leállítani, a többi reaktort pedig 2025-ben kapcsolták volna le.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Ismét kísért az egészségügy ősellensége: friss számok érkeztek

Fordulat a kereskedelmi háborúban: Kína csendesen visszalépett

Túl sokan vannak? Kizárhatnak 13 bíborost a konklávéból, ezen múlhat a választás

Nem vicc: 73 millió maszk érkezett eddig Magyarországra

Ezt Erdogannak sem nézik el – Berlin fúrhatja meg a giga hadiüzletet

Egy újabb magyar miniszter szólalt meg az uniós tagságunkról, minden megváltozhat

A szlovákok így kezelik a lakhatási válságot, érdemes tőlük tanulni

A bajba jutottak támogatására nincs pénz, de plakátra most is jutott bőven

Rossz hír a magyar autósoknak: jöhet a gyakoribb műszaki vizsga
