A GTC ingatlanfejlesztő és vagyonkezelő cégcsoport egy újabb, 160 millió eurós (mintegy 58 milliárd forintos) akvizícióval megvásárolta a budapesti Ericsson és Siemens-Evosoft székházakat - jelentette be a GTC. Az ingatlanok az Infoparkban, a Rákóczi híd mellett, egymás szomszédságában állnak.
Az az eladó, a közvetve Veres Tibor érdekeltségébe tartozó Wingholding Zrt. közleményéből derül ki, hogy "a két kiemelkedő minőségű és környezettudatos, saját fejlesztésű budapesti irodaházat" 100 százalékban tulajdonló projektcégüket, a Winmark Ingatlanfejlesztő Kft.-t értékesítették a GTC Magyarország Ingatlanfejlesztő Zrt.-nek. Az adásvételi szerződést április 27-én kötötték meg, a tranzakció zárására legkésőbb az év második negyedévében kerülhet sor.
Kapcsolódó
A két épületegyüttes nettó éves bevétele eléri a 8,9 millió eurót (370 millió forint). Az akvizíció részben saját, részen banki finanszírozással, valamint 2020 és 2021-es zöld részvények kibocsátásával valósul meg - nyilatkozza Ariel Ferstman a GTC csoport pénzügyi vezetője.
Az MNB is juttatott forrást az MNB-alapítványos cégnek
A vevő GTC Magyarország tulajdonosa a varsói bejegyzésű Globe Trade Centre (GTC) S.A., amelynek többségi, 61,49 százalékos tulajdonrészét tavaly vette meg a Magyar Nemzeti Bank alapítványának (Pallas Athéné Alapítvány) vagyonát kezelő Optima Befektetési Zrt.
A GTC tavaly az MNB Növekedési Kötvényprogramjának keretében közel 40 milliárd forint értékben bocsátott ki kötvényeket, amiből 27,6 milliárd forintnyi kötvényt az MNB vásárolt meg, így a jegybank pénzhez juttatta, illetve meghitelezte a hozzá köthető alapítvány cégét. A befolyt összeget hitelek refinanszírozására és további akvizíciókra tervezték költeni.
A GTC portfóliójába jelenleg hat irodaház tartozik:
- a Duna Tower,
- a Váci Greens D épülete,
- a Center Point I és II,
- a GTC Metró irodaházak,
- és a fejlesztés alatt álló Pillar irodaház, amely ExxonMobil székháza lesz.
A GTC Group elsősorban Lengyelországban és a közép- és kelet-európai fővárosokban aktív, 1994 óta 76 irodaházat és üzletközpontot fejlesztet. A cégcsoport jelenleg 48 üzleti épületből álló ingatlanportfóliót működtet aktívan - írja a cég a közleményében.
Modern, környezettudatos irodaházakat vettek
Az értékesített két irodaház az újbudai Infopark Magyar Nobel-díjasok Kutatás-Fejlesztési Parknak nevezett területén épült fel, egymást követő két ütemében. A 2018-ban átadott Ericsson-székház Magyarország egyik legkorszerűbb irodaháza, amelyben az irodák mellett helyet kapott a svéd cég egyik legnagyobb kutatás-fejlesztési központja is - közölte a Wing. A 21 100 négyzetméteres ingatlan rendelkezik LEED Gold minősítéssel, amely jelzi, hogy a legszigorúbb környezettudatossági követelményeknek is eleget tesz.
A fejlesztés második ütemeként, 2020 végén készült el az Evosoft-székház 20 700 négyzetméter alapterületű, kutatás-fejlesztési funkcióknak is otthont adó irodaháza, amely szintén LEED Gold minősítést nyert el. Ez a Siemens leányvállalata, az Evosoft Hungary székháza.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Elítéltek Schobert Norbertet, csak most jönnek a százmilliós kártérítési perek

Áll a bál Németországban: lelepleződtek a Merkel-éra sötét titkai

Elfogyott Németország ereje, ténylegesen leszámolnak a merkeli örökséggel

Annyira kínos lett Elon Musk, hogy minden Teslát eladott az építőipari óriás

Indul az összeírás, bármikor kopogtathatnak
Leó pápa olyat tett, amire még Ferenc pápa sem volt képes

Ha jól fizetett dolgozó szeretne lenni: ez ma a top 5 munkaerőpiaci tévhit

Lemondott az amerikai nagykövet, mert nem bírta nézni, hogy Trump az oroszokat támogatja

Ezt ne csinálja otthon, nagyon durván megbüntethetik érte
