Nem mindenkinek, sőt inkább keveseknek adatik meg, hogy egy ház értékével felérő Hermès Birkin táskával köthessen szoros kapcsolatot. A Brikin a luxus, a kiváltság és a kézműves mesterség remeke. A vállalat ikonikus terméke már régóta több, mint egy kiegészítő. A Birkin táskák készítése a legmagasabb szintű kézműves műhelyekben zajlik, ahol egyetlen táska elkészítése átlagosan 48 munkaórát vesz igénybe. Az összes táska egyedi: minden darabban érezhető az erre kiképzett mesterek tudása – írta meg a Dívány.
A sok esetben ritka – például krokodil – bőröket gondos válogatás után használják fel, gyöngyházat vagy aranyat is alkalmaznak rajta. A felhasznált anyagok minősége és a készítés részletessége már önmagában jelentős költségnövelő tényező.
Az Hermès mesterségesen korlátozza a táskák kínálatát.
A Birkin táska nincs kitéve az üzletek polcaira. A márka által meghívott, gondosan kiválogatott vásárlók rendelhetik meg ezt a kiegészítőt. Sokan évekig várólistán vannak, míg lehetőséget kapnak egy táska megvásárlására. Ez a szándékos exkluzivitás nemcsak fenntartja, hanem folyamatosan növeli a táskák iránti keresletet. Az, hogy egy termék elérhetetlennek tűnik, még kívánatosabbá teszi azt.
A legolcsóbb, legkisebb Birkin táska 2,7 millió forint, de ez az ár is egyre csak növekszik.
Az Hermès táskák használtan esetenként még többet érnek, mint új korukban. Ez az exkluzivitás és a korlátozott kínálat következménye. Az olyan aukciós házak, mint a Christie's és a Sotheby's, rendszeresen árvereznek Birkin táskákat, amelyek közül néhány darab rekordáron kel el.
A használtpiac értéknövekedésében szerepet játszik a táska állapota, ritkasága, valamint az, hogy az adott modell milyen történettel rendelkezik. Az egyedi színárnyalatok vagy anyagkombinációk további értéket adnak a termékhez.
Az Hermèst nem lehet összemérni az olyan konkurenseivel, mint a Louis Vuitton, a Fendi, a Dior vagy a Gucci, amelyek nagy luxuskonszernek birtokában vannak jelenleg, és teljesen más jellegű, sokkal intenzívebb a növekedési ütemük.
Pécsi Balázs Stílusgourmand című könyvében azt is kiemelte, hogy az Hermès továbbra is csak a top elitet szeretné kiszolgálni, mi sem mutatja ezt jobban, minthogy jelenleg, a luxusipart érzékenyen érintő globális lassulás időszakában, a Hermès nem panaszkodik a tavalyi évre.
Az Hermès titka tehát nem csupán a minőségben vagy az árban rejlik, hanem abban a képességben, hogy fenn tudják tartani a misztikumot, amely körülveszi termékeiket.
Ha pedig valaki továbbra sem érti, hogy mi kerül ezen a táskán oly sok millió forintba, nézze meg az örökbecsű kabaré jelenetet Márkus László alakításában. Okosabb nem lesz, de legalább jól szórakozhat.
A modell, színésznő, énekesnő aktivista, édesanya – Jane Birkin, aki 2023-ban hunyt el, sok minden volt élete során, de hétköznapi sohasem. Birkin sokkal több volt, mint múzsa. A huszadik század egyik legmeghatározóbb ikonja élete során maradandót alkotott. 1969-ben Serge Gainsbourgal közösen adte elő a Je t’aime… Moi non plus című dalt, ami hatalmas sláger lett.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Figyelem OTP-sek, kámforrá válhat a pénzük, ha válaszolnak

A teljes magyar állatállományt el kell pusztítani, ha ez bekövetkezik

Ez diszkriminatív - orvosok akadtak ki az új várólista-protokollon
Orbán Viktor: Magyarországon érezheti magát a legnagyobb biztonságban a zsidó közösség

Nagy bejelentést tett a BYD, Győrre esett a választás

Mégis hogyan jöttek ki Trumpnál épp ezek a vámtarifák?

Elmaradhat az osztalékfizetés, a növekedésre koncentrál az AutoWallis

Politico: Trump értesítette a környezetét, hogy Elon Musk távozik

Navracsics Tibor: óriási problémák vannak a Balatonnál
