Két órával zárás előtt a 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA-mutatója 17 973,10 ponton állt, 0,18 százalékkal csökkent. A tőzsdén jegyzett legnagyobb amerikai részvénytársaságok Standard & Poor's 500-as mutatója 0,27 százalékkal, 2113,40 pontra esett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,42 százalékkal, 4953,50 pontra csúszott le.
Az S&P 500 indexet alkotó tíz szektor közül kilenc almutatója csökkent, a legnagyobb mértékben, 1,2 százalékkal a pénzintézetek indexe esett.
Akárcsak Európában New Yorkban is az olajárak, a Draghi-beszéd és a Brexit miatti aggodalmak fogták vissza a befektetők kockázatvállalási hajlandóságát.
Három nyereséges nap után profitot realizáltak a befektetők az olajpiacon. Közép-európai idő szerint este nyolc órakor az északi-tengeri Brent könnyűolaj augusztusi szállításra hordónként (159 liter) 51,94 dollárba került, 57 centtel, 1,09 százalékkal csökkent az ára az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében. Ugyanekkor a New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára júliusi szállításra hordónként 70 centtel, 1,37 százalékkal, 50,53 dollárra esett.
Lelombozta a befektetőket Draghi
Lelombozta a befektetőket Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke, aki a Brüsszeli Gazdasági Fórumon tartott beszédében arra figyelmeztetett, hogy az évek óta vontatottan haladó gazdasági növekedés olyannyira erodálta az euróövezeti termelékenységet, hogy az már tartós gazdasági károkkal járhat. Hangsúlyozta, hogy kizárólag monetáris politikai eszközökkel nem lehetséges feloldani az euróövezet "gazdasági görcseit", ahhoz a növekedés ösztönzésére és a foglalkoztatás javítására összpontosító strukturális reformokra is szükség lenne.
Fokozódik az óvatosság a Nagy-Britannia uniós tagságáról kiírt népszavazás közeledtével is.
A dollár 0,63 százalékkal erősödött az euróhoz képest, 1,1329 dolláron jegyezték a közös európai fizetőeszközt a nemzetközi devizapiacon.
Az arany unciánkénti ára augusztusi szállításra 0,82 százalékkal (10 dollár 35 centtel) 1272,65 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Eljött a paradicsom a lakáspiacon: a garzonok mellett már a házakat is viszik

Megszólal Tiborcz István, minden részlet kiderül az értékmentésről

Az osztrákok is készülhetnek a katonai szolgálatra, a németek jövőre már soroznak

Feleszméltek a kkv-k, sorakoznak ezekért az autókért

Árrésstop: jön a kötelező táblázás a boltokban

Rossz hírt kaptak a magyar munkavállalók: háromnegyedüket érinti a baj

Beragadt a forint, a sztorit most az állampapírpiacon írják

Pusztító repülőgépeket ont a Boeing: a fegyverkezési láz elérte a vállalatot

Trump különmegbízottja: Kijev beleegyezett az ukrán elnökválasztás megtartásába
