Olvassa át a gazdasági adatokat, és könnyen beláthatja, miért van okuk az európaiaknak irigykedve nézni az Atlanti-óceánon túli barátaikat.
Szerző(k): V. G.A francia elnök szerint az Amerikai Egyesült Államok és Kína is sokkal előrébb áll bizonyos kihívások kezelésében, és könnyen lemaradhatunk.
Szerző(k): L. K.Az Európai Unió közössége törékeny állapotban lép bele egy olyan új korszakba, amelyet a geopolitikai konfliktusok fognak leginkább jellemezni. Az Economx podcastjának vendége Tieger Endre, az EU-Monitor szerkesztője volt, akivel a kontinens kőkemény kihívásairól váltottunk szót.
Szerző(k): EconomxA miniszterelnök a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rendezvényen arról beszélt, hogy Magyarországnak tartósan 3 és 6 százalék közötti gazdasági növekedést kell produkálnia. A kormányfő szerint semmiképpen nem csúszhat vissza az ország az adósrabszolgaságba.
Szerző(k): Vermes ÁdámUrsula von der Leyen arra figyelmeztette az alelnökét, hogy nem lehetnek naívak, az európai iparnak új stratégiára van szüksége, és 100 napot adott arra, hogy kidolgozza a zöldítést folyamatát. Az is kiderült, hogy a közös európai jövő a Draghi-jelentésben lefektetett több száz milliárd euró értékű hitelfelvételen alapszik.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaOla Kallenius szerint a német autógyártó óriás nem hagyhatja figyelmen kívül a vásárlói preferenciákat, mivel az európai EV-eladások stagnálnak.
Szerző(k): Horváth TiborAz Európai Központi Bank korábbi vezetője, Mario Draghi javaslata alapján, úgy lehetne erősíteni az EU versenyképességét, ha a tagállamok közösen vállalnának adósságot. Ulf Kristersson svéd miniszter szerint azonban ez kockázatos.
Szerző(k): Zádori BenceEurópa versenyképessége a tét és ehhez radikális lépésekre van szükség – ez a fő üzenete Mario Draghi, az Európai Központi Bank korábbi elnöke által készített jelentésnek, ami meghatározhatja az EU következő 5 éves ciklusát. Legalább 750-800 milliárd eurónyi befektetésre van szükség ahhoz, hogy Európa utolérje az Egyesült Államokat és Kínát.
Szerző(k): Tieger Endre