A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 0,19 százalékos csökkenéssel, 38 107,87 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 7,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek a pénteki záráshoz képest - írja az MTI.
A magyar olajpapír 1000 forint névértékű törzsrészvényeivel hétfőn lehetett utoljára kereskedni a BÉT-en, keddtől pedig a névérték nyolcadolásával keletkeztetett 125 forintos részvényekkel folytatódik a kereskedés. A névérték nyolcadolása egyben azt is jelenti, hogy a részvények darabszáma a nyolcszorosára nő. A részvényfelaprózásról az olajtársaság idei éves közgyűlése döntött.
Kapcsolódó
A Mol-részvények árfolyama gyakorlatilag egész nap mínuszban volt hétfőn, csak a zárásra emelkedett némileg a papír. A többi vezető részvény ára is szűk sávban mozgott és a forgalom is mérsékelt maradt.
A BUX enyhe, 0,19 százalékos csökkenése összhangban volt a főbb európai tőzsdemutatók mozgásával. A vasárnapi németországi parlamenti választás után a frankfurti DAX 0,02 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot, míg a londoni és a párizsi index gyengüléssel zárt.
A Mol 25 forinttal, 0,10 százalékkal 24 455 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,20 százalékkal 10 175 forintra csökkent, forgalmuk 2,3 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,21 százalékkal 478 forintra esett, forgalma 139,1 millió forint volt.
A Richter-papírok 41 forinttal, 0,60 százalékkal 6750 forintra gyengültek, forgalmuk 2,9 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3017,01 ponton zárt hétfőn, ez 4,57 pontos, 0,15 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Vegyesen zártak a nyugat-európai piacok
A londoni FTSE100 index 0,13 százalékos mínusszal, a frankfurti DAX-30 0,02 százalékos plusszal, a párizsi CAC-40 mutató 0,24 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot - írja az MTI.
Az európai tőzsdezáráskor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1 dollár 35 cent emelkedéssel 57,74 dolláron állt.
Ugyanekkor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,37 százalékos, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,41 százalékos mínuszban volt, miközben a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója 1,00 százalék csökkenést jelzett.
Nyitóképünk illusztráció, forrás: Shutterstock
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Sikerülhet Orbán Viktor mesterterve: drámai folyamatokat indítottak el a háttérben

Üzent az MVM azoknak, akik kiakadtak a rezsiszámlán

Mocskos titkot árult el egy buszvezető, ez tényleg undorító

Gyanúsan mozgolódnak az oroszok a hatalmas atomerőmű körül - visszavonhatatlannak tűnik amire készülnek

Jön a hétvégi fizetős parkolás

Mészáros Lőrinc több mint 36 milliárd forintot bukott a magyar gazdaság miatt

Feszült a pedagógusok hangulata, és a diákokon csattan az ostor

Horrorisztikus állapotok várhatók az M1-esen, mentik, ami menthető

Óriásberuházás indul a Mátrában, másfél évtizeddel ezelőtt történt utoljára ilyesmi
