Tusk rögtön szombati megválasztása után közölte, hogy hajlandó figyelembe venni Nagy-Britannia igényeit annak érdekében, hogy a szigetország tagja maradjon az uniónak.

David Cameron a pártján belüli és a brit közvéleményben is tapasztalható jelentős EU-ellenesség miatt megígérte, hogy ha újra bizalmat kap a jövő évi parlamenti választásokon, akkor London újratárgyalja az EU-val az ország tagságának feltételeit, majd 2017-ben népszavazásra bocsátja Nagy-Britannia további tagságának kérdését. Ha a kormányfőnek sikerül keresztülvitetnie bizonyos uniós reformokat, akkor jobban tud majd érvelni a referendum kampányában az ország uniós tagsága mellett.

Az amerikai kormány gratulált ahhoz, hogy Donald Tuskot európai tanácsi elnökké, Federica Mogherini olasz külügyminisztert pedig az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselőjének választották a csúcstalálkozón. A biztonság és a jólét globális terjesztésében az Egyesült Államoknak nincs fontosabb partnere Európánál. Örömünkre szolgál, hogy együttműködhetünk Tusk elnök úrral, Mogherini főképviselővel, valamint Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság leendő új elnökével és az összes bizottsági taggal - olvasható a Fehér Ház közleményében.

Junckert július 15-én választotta meg az Európai Parlament (EP) az Európai Bizottság novemberben hivatalba lépő új elnökének.