Az Organica indulása óta olyan szennyvíztisztítási technológiák fejlesztésével és elterjesztésével foglalkozik, melyek a vízipar paradigmaváltása és fenntarthatóság szolgálatában kiemelkedő hatékonyságot képesek biztosítani. A társaság a közelmúltban kifejlesztette az Élőgépek néven ismert, botanikus kertekre emlékeztető kialakítású, üvegházas tisztítók legújabb generációját, az Organica 2.0-t, azaz az Organica FCR (Food Chain Reactor) technológiát.
A technológia megvalósítását több éves fejlesztési projekt előzte meg, a társaság Telkiben működő kutatás-fejlesztési központjában végzett laboratóriumi és félüzemi kísérletek, szoftverfejlesztés és technológiai modellezés keretében. A jövőben épülő FCR rendszereket mesterséges intelligencia fogja vezérelni, amely képes lesz a biodiverzitás szennyvíz paraméterekhez és tisztítási körülményekhez történő optimalizációjára.
Az FCR nemzetközi bemutatójára a világ egyik legnagyobb vízipari kiállításán, a müncheni IFAT-on került sor májusban, rendkívül nagy érdeklődés mellett. Az Élőgépek továbbfejlesztett változatára a következő hónapokban több jelentős megrendelés és ehhez kapcsolódóan magyar eredetű mérnöki szolgáltatás- és berendezés-export várható - tudtuk meg Bakonyi Pétertől, a cég üzletviteli igazgatójától. A társaság már az új eljárással, Indonéziában épülő szennyvíztisztító tervein dolgozik, valamint új FCR-telepek elkészítését végzi helyi partnereivel az Egyesült Királyságban és Kínában is.
A következő 5 évre vonatkozó előrejelzés szerint körülbelül 200 darab Organica tisztító megépülésével terveznek a tavalyi évet 2 millió eurós konszolidált árbevétellel záró társaságnál, elsősorban helyi partnereken keresztül, többek között Kínában, Franciaországban, az Egyesült Királyságban, Dél-Kelet Ázsiában (például Indonéziában), Kelet-Európában (elsősorban Ukrajnában és Oroszországban) valamint az Egyesült Államokban - tudtuk meg a cégtől.
A fejlesztésben saját forrásain túl a cég nagy segítségére volt az Európai Uniós projekt keretében elnyert 212 millió forint támogatás, amely a MAG-Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt. közreműködésével, "Mesterséges ökoszisztémát alkalmazó hulladékmentes szennyvíztisztítási technológia kutatása és fejlesztése" projektcímen került kiutalásra.

Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Túl sokan vannak? Kizárhatnak 13 bíborost a konklávéból, ezen múlhat a választás

Nagy baj van, nyugtatót hívtak vissza a patikákból

Újabb szigor jön az egészségügyben

Olyan felvételek jöttek a 67-es útról, amilyeneket még sosem látott - döbbenetes erővel csap oda a természet!

Megmenekül a bezárástól a Budapest egyik legjobb fagyizója, de van egy kis csavar

Trónfosztás: Elon Musk már nemigen rúg labdába Európában

Orbán Viktort Tiborczról kérdezték, nincs mit félreérteni a válaszon
Amerikai és más ellenséges zsoldosok is az oroszok oldalán harcolnak, kiszivárgott a lista, amire mindenki várt

Ezért nincs alku: villámgyorsan adják el a lakásokat Budapesten
