Mintegy 8600 gyermek született és több mint 10 ezren haltak meg szeptemberben: az előző év szeptemberéhez viszonyítva enyhén - 1 százalékkal (86 újszülöttel) - nőtt az élveszületések és 2 százalékkal (209 fővel) csökkent a halálozások száma. Ennek következtében a természetes fogyás 17 százalékkal csökkent - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) péntek reggeli jelentéséből.
A házasságkötéseket tekintve, 11 százalékos csökkenés látható az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest, szeptemberben ugyanis 7912 pár döntött "csak" a boldogító igen mellett. A házasságkötések száma az összes régióban emelkedett: a legjelentősebben, 14 százalékkal Észak-Magyarországon, a legkevésbé, 1,5 százalékkal Budapesten.
Az idei évben egészen szeptemberig több mint 69 ezer gyermek jött a világra, amely valamivel (0,4 százalékkal) alulmúlja a tavalyi számokat. A teljes termékenységi arányszám 1 nőre számított becsült értéke 1,58 - írja a KSH.
A statisztikák szerint az év első kilenc hónapjában több mint 111 ezren veszítették életüket, amely 17 százalékos emelkedést mutat tavalyhoz képest. Így a 2020. január-szeptemberi adatokkal összehasonlítva már az látható, hogy a természetes fogyás 2021. január és szeptemberben 66 százalékkal megemelkedett.
Ezer lakosra levetítve 9,5 élveszületés és 15,3 halálozás jutott. 2021 január–szeptemberében ezer élveszületésre 3,2 csecsemőhalálozás jutott, ami 0,2 ezrelékpontos csökkenés az előző év azonos időszakához képest.
Januártól szeptemberig a születések száma Budapesten (6,4 százalék), Dél-Dunántúlon (1,3 százalék) és Pest régióban (0,7 százalékkal) csökkent, a többi régióban emelkedett. A legnagyobb mértékű növekedés Közép-Dunántúlon (4,8 százalék), a legkisebb Nyugat-Dunántúlon (0,1százalék) volt.
A halálozások száma az összes régióban nőtt: a legnagyobb mértékben, 22 százalékkal Dél-Dunántúlon, a legkevésbé, 14 százalékkal Budapesten. A természetes fogyás a halálozások számának a születéseknél nagyobb mértékű emelkedése miatt az összes régióban nőtt: leginkább Pest régióban (202 százalék) és Észak- Alföldön (113 százalék), a legkisebb mértékben Dél-Alföldön (41 százalék) és Közép-Dunántúlon (45 százalék) - közölte a KSH.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Gyerekrablók tartják rettegésben az országot, kitört a pánik

Van 4500 millió forint a lakosságnál, Varga Mihály dönt, meddig maradhat ott

Nem vesződnek az árrésstoppal, jöhet az állami boltlánc

Teljes vasúti leállás az egész országban, az oroszok hackelhették meg a rendszert

Kitiltanák a villanyautót egy társasházból, itt az újabb konfliktusforrás

Itt az árrésstop mérlege: élelmiszerek százai lettek drágábbak

Pusztítóan veszélyes csalás terjed, de lehet ellene ügyesen védekezni

Egyre több a bukás a forgalmi vizsgákon, valami nem stimmel

Ellepte a magyarok kedvenc tengerpartját ez a mérgező hal, keserves fájdalmat okoz a csípése
