Az elektronikusan benyújtott törvényjavaslat már elérhető az Országgyűlés honlapján.
A sajtótájékoztatón Varga Mihály pénzügyminiszter megerősítette: 4 százalékos növekedéssel, 6 százalékos inflációval és 385 forintos átlagos euróárfolyammal számolnak 2024-re.
A pénzügyminiszter leszögezte:
- 4 százalékos növekedéssel számolnak;
- 2,9 százalékos államháztartási hiánnyal;
- 66,7 százalékos államadóssággal;
- valamint 6 százalék körüli éves inflációval.
A kormány kitart a rezsicsökkentés, a 13. havi nyugdíj és a családvédelmi intézkedések mellett
A kormány azzal számol, hogy a több ezer milliárdos EU-s források is megérkeznek 2024-ben-ben, mert
nincs B-terv, a megszorítás szót pedig nem is ismeri ez a kormány.
A különadókat, extraprofitadót fokozatosan kivezetik, az árstopok kivezetése az infláció mérséklésétől függ.
Varga Mihály: Tartós háborúra készülünk
A jövő évi költségvetés „egy védelmi költségvetés”, ami arra épít, hogy az elért eredményeket meg tudjuk őrizni – jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter a csütörtöki kormányinfón. Arról is beszélt, hogy elhúzódó háborúra számítanak, ennek megfelelően készítették el a 2024-es büdzsét. Bővebben >>>Varga Mihály elmondta, most még nem látható kockázatokkal is kalkulálni kell szerintük.
A háború még nem ért véget, minden valószínűség szerint 2024-ben is folytatódik, márpedig az ország fizikai védelme a legfontosabb. Ezért is erősítik meg a honvédelmi alapot, amelynek a végösszege 1300 milliárd forint fölött lesz, így ezek a típusú ráfordítások immár meghaladják a GDP 2 százalékát.
Ugyanakkor a pénzügyi tárca vezetője hangsúlyozta: a magyar családok támogatási rendszere is megújul, három és félszer több jut erre a célra, mint 2010-ben. A családpolitikai kiadások és adókedvezmények összege meghaladja a 3300 milliárd forintot. Elhangzott, hogy marad az inflációkövető nyugdíjemelés, januárban 6 százalékos emeléssel, valamint a 13. havi nyugdíj is.
Tóth Tibor: a Pénzügyminisztérium optimista, jöhet az erős gazdasági növekedés
Az infláció alapvetően külső tényező, azonban teljesíthető cél, hogy még ebben az évben egyszámjegyű legyen. A gazdaság ugyanis stabil alapokon áll, mondta Tóth Tibor, a Pénzügyminisztérium makrogazdasági és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára. Arról is beszélt a Napi.hu Válságálló-e Magyarország? című konferenciáján, hogy az idei év végére az ország eladósodottsága 70 százalék alatti szintre fog csökkenni. Bővebben >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Redditen vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!