Magyar leánycéget alapított a német Haniel-csoport
A NAPI Gazdaság értesülése szerint Miskolcon alapított leányvállalatot a német Haniel-csoport. A HTS Hungary Textilipari és Szolgáltató Kft. az anyacéghez hasonlóan mosdóhigiéniai termékek, valamint munkaruházat bérbeadását és az ezekhez kapcsolódó szolgáltatásokat végzi majd. Ennek érdekében a közeljövőben kezdik meg az országos hálózatnak és a cég logisztikai rendszerének létrehozását. A Hanielnek több olyan multi ügyfele is van, amelyek Magyarországon is működtetnek gyárat.
Információnk szerint a néhány éve, főként a bérmunkaruha-szolgáltatásban megjelent konkurencia – például a Lindström, a Bardusch, a Salesianer – után magyarországi leányvállalatot alapított a németországi Haniel-csoporthoz tartozó Haniel Textil Service GmbH (HTS), amely mosdóhigiéniai termékek – például folyékonyszappan-adagoló, pamuttörülköző-adagoló –, valamint munkaruha bérbeadásával foglalkozik. A németországi cég az 1999. évi 472 millió euró után 2000-ben 555 millió euró árbevételt és 70 milliós eredményt ért el. (2001-ről egyelőre nincs előzetes adat.) A különféle iparágakban tevékenykedő, a Metro-áruházláncban társtulajdonosként is érdekelt németországi Haniel-csoport a múlt évben egyesítette textilszerviz-szolgáltató üzletágát, amely 2000-ben az egy évvel korábbihoz képest 18 százalékkal több, összesen 555 millió euró árbevételt ért el.
A 60 millió forint törzstőkével alapított miskolci HTS Hungary Textilipari és Szolgáltató Kft. a benne 85 százalékos részesedéssel bíró duisburgi HTS-hez hasonló tevékenységet folytat majd Magyarországon. A fennmaradó üzletrész a szakmai befektető Tetravent Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-é, amely 85 százalékban tulajdonosa a Miskolci Patyolat Rt.-nek.
Oravecz Attila, a HTS Hungary egyik ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a HTS más kelet-közép-európai országokban elért jó eredményei után döntött önálló magyarországi érdekeltség létrehozásáról. A cég eddig osztrák leányvállalatán, a CWS Austrián keresztül értékesítette Magyarországon a mosdóhigiéniai termékeket. A mostani változással azonban a meglévő termékkínálat mellett bér-munkaruházati szolgáltatás bevezetését is tervezi.
Az anyacég – amely 1998-ban vásárolta meg és olvasztotta magába a bér-munkaruházattal foglalkozó Bocót – ebből az üzletágból származó árbevétele az utóbbi években jelentős mértékben nőtt, számos multinacionális társaságnak (például Audi, Drogerie Markt, Nokia) biztosítja folyamatosan a szükséges munkaruhát, valamint vállalja ezek tisztítását, javítását. Ehhez egy logisztikai bázist alakított ki, ahol kétmillió új munkaruházati cikk tárolását is megoldotta.
Magyarországon ezt a tevékenységet a HTS Hungary ez év elején kezdte el, s a miskolci telephelyen folynak a munkaruhák kezeléséhez szükséges üzem kialakításának, valamint a logisztikai egység megszervezésének előkészületei.
Oravecz egyelőre nem kívánta megbecsülni, hogy mekkora értékű beruházásra lenne szükség a HTS Hungary bázisának teljes kialakításához, mivel tájékoztatása szerint most folyik a piaci igények felmérése, például több multinacionális cég magyarországi leányvállalatának munkaruha-szállítására kiírt pályázatán vesznek részt.
Ezzel párhuzamosan folyik a mosdóhigiéniai termékek, illetve az ehhez kapcsolódó szolgáltatások iránti igények felmérése, ugyanakkor (regionális központokkal) az országos értékesítő hálózat létrehozása.
Bubrik Gáspár
A gazdaság és az üzleti élet legfrissebb hírei az Economx.hu hírlevelében.
Küldtünk Önnek egy emailt! Nyissa meg és kattintson a Feliratkozás linkre a feliratkozása megerősítéséhez.
Ezután megkapja az Economx.hu Hírleveleit reggel és este.