Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 6 ponttal eshet, a frankfurti DAX-30 index viszont 11 ponttal emelkedhet a nyitásban. A párizsi CAC-40 index előző napi záróértéke körül indíthatja a kereskedést, míg a milánói FTSE MIB 42 ponttal csökkenhet. A BUX emelkedni tudott kedden.

Európában is bizonytalan hangulat várható, miután a globális piacok a járvány miatti befektetői aggodalom jeleit mutatják. Ázsiában és a csendes-óceáni térségben csökkentek a vezető indexek szerdán, mivel a kockázatvállalási kedvet és a gazdasági kilátásokat egyaránt rontja a betegek számának emelkedése az olyan országokban, mint India.

A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) közép-európai idő szerint reggel nyolc óra körül 1,03 százalékos mínuszban, 688,95 ponton állt.

Tokióban 2,07 százalékos, Sydneyben 0,43 százalékos Szöulban pedig 1,27 százalékos mínuszban közelített az irányadó tőzsdemutató a záráshoz. Sanghaj viszont 0,13 százalékos, Sencsen pedig 0,29 százalékos nyereségben állt zárás előtt egy órával. A hongkongi Hang Seng 1,71 százalékos mínuszban állt bő két órával zárás előtt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára már a második egymást követő napon csökken. Félő, hogy a keresletet visszaveti a világon harmadik legnagyobb olajimportőr országban, Indiában kialakult súlyos járványhelyzet.

A legközelebbi, júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,71 százalékos mínuszban, 66,10 dolláron, a WTI pedig 0,80 százalékos veszteségben, 62,17 dolláron forgott nyolc órakor.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,42 százalékkal, 1784,70 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,37 százalékkal, 1785,00 dollárra emelkedett a New York-i árupiacon.

Kedden erős mínuszokban zártak a nyugat-európai tőzsdék.

London 2,00 százalékos, Frankfurt 1,55 százalékos, Párizs 2,09 százalékos, Madrid 2,89 százalékos, Milánó pedig 2,44 százalékos eséssel fejezte be a kereskedést. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 és az FTSE Eurofirst 300 index egyaránt 1,90 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 1,98 százalékkal esett.

New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,75 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,68 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,92 százalékos mínuszban zárt. A határidős indexek enyhe csökkenést valószínűsítenek a szerdai nyitásra.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!